‘Mantotech’ ve ‘Mantoplast’ ile binalarda çifte koruma

Kalekim, “Kale Mantotech” ve sıva harcı “Kale Mantoplast” ile daha güçlü, daha sağlam ve uzun ömürlü mantolama imkanı sunuyor

‘Mantotech’ ve ‘Mantoplast’ ile binalarda çifte koruma

09 Ocak 2014 / emlakwebtv
Yapı kimyasalları sektöründe 40. yılını kutlayan Kalekim; ısı yalıtımı alanında Kale markasıyla ürettiği güçlü ve kaliteli ürünleri ile tüketiciye ve profesyonellere teknik çözümler sunmaya devam ediyor. Kalekim, mantolama sisteminin vazgeçilmez ürünleri olarak geliştirdiği yapıştırma harcı “Kale Mantotech” ve sıva harcı “Kale Mantoplast” ile alanındaki öncülüğünü bir kez daha kanıtlıyor.

Zorlu hava koşullarına dayanıklı
Mantolama sistemini yıllarca bina yüzeyine bağlı tutan ve binanın ömrü boyunca karşılaşacağı iklim ve doğa şartlarına dayanıklılık gösteren yapıştırıcı “Kale Mantotech”, donma-çözülme esnasında ısı yalıtım levhası ve bina dış duvar yüzeyi arasında oluşacak kesme hareketine karşı dayanıklılığıyla da öne çıkıyor. Rüzgar yükü ile levhanın yüzeyden kopmasına engel olarak mantolama sisteminde yüksek performans gösteren Kale Mantotech, TS 13566 belgesiyle kendini ispatlamayı başarmış bir ürün olarak yapı sektörüne kaliteli çözümler sunuyor.

Yüksek esneklik ve tutunma gücü
Kalekim’in mantolama sistemi için geliştirdiği ısı yalıtım levhası sıva harcı “Kale Mantoplast” ise standartların üzerine çıkan yüksek esneklik ve tutunma gücüyle alanında fark yaratıyor. Hızlı ve kolay uygulanabilen bir ürün olarak, kullanıldığı yapılarda kısa sürede etkisini gösteren Mantoplast; nefes alabilen, zorlu hava koşullarına, suya ve darbelere karşı dayanıklılık gösteren özel yapısıyla, uygulandığı binaları koruma altına alıyor.

Isı yalıtımı pazarında, sağlam ve uzun ömürlü mantolama ürünü olarak öne çıkan Mantoplast, enerji tasarrufunda gösterdiği performansla, kalite beklentisi yüksek tüketici ve profesyonellerin ilgisini çekiyor. TS K 113 kriterlerini sağlayan bir ürün olarak, sektör profesyonelleri tarafından özellikle tercih edilen Mantoplast; ayrıca levha yüzeyini, son kat kaplama için düzgün bir mineral yüzeye dönüştürüyor ve son kat uygulamasına hazır hale getiriyor.