Maslak 1453’ün ilk ofis bloğu satışta

Caddesi, meydanları, restoran ve kafeleriyle Maslak’ın değerine değer katan Ağaoğlu Maslak 1453 projesinin ilk ofis bloğu bugün satışa çıktı.

Dünyanın en büyük ve en güzel karma projelerinden olan Ağaoğlu Maslak 1453’ün ilk ofis bloğu bugün satışa sunuldu. Haziran ayında teslimleri yapılacak ofis bloğunda 254 bağımsız bölüm bulunuyor. Kuleler, teras evler, cadde, meydanlar, restoran ve kafelerden oluşan Maslak 1453’ün konutlarının yüzde 90’ından fazlası satıldı. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, ofis bloğunun hem yatırımcısına çok kazandıracağını hem de içinde çalışacak olana çok rahat bir çalışma ortamı sunduğunu söyledi. Ağaoğlu; “Biz bu bloğu satışa çıkarırken bizi biz yapan müşterilerimize kazandırmak amacıyla hareket etik. Daha çok küçük ve orta ölçekli yatırımcının kazanmasını hedefliyoruz. Buraya yatırım yapmak risksiz ve çok kazançlı bir yatırım olacak” dedi.  Maslak 1453 ofis fiyatı metrekaresi KDV dahil 3 bin dolardan başlıyor. Ağaoğlu, Maslak ortalamasının çok altında olan bu başlangıç fiyatlarını müşterilerinin kazançlı olması için belirlediklerinin altını çizdi. Maslak 1453 projesinde bulunan diğer ofis bloklarını büyük yatırımcılar ve kurumsal şirketler için kat kat ya da blok halinde satışa çıkaracaklarını söyleyen Ağaoğlu, “Diğer ofis bloklarımız da satışa çıkacak fakat bu ilk bloku bu fiyatlarla ve bu satış politikasıyla satmaktaki ana amacımız yatırımcısına kazandırmak” diye konuştu. Bugün satışa çıkan Maslak 1453 ofis blokunun yüzde 25’i ön talep sürecinde sahiplerini buldu. Hedef ise ay sonuna kadar ofislerin yüzde 80’inini satmak.

“Bu proje için bir ağaç kesmedik”
Park Orman’a ve Fatih Ormanı’na komşu olan bu proje için bir tane ağaç kesilmediğini söyleyen Ağaoğlu, “Bu projenin ilk zamanlarında tartışmalı süreçler geçirdik. Ağaçların kesilip inşaatın yapıldığına dair haberler çıktı. Ama bilinmeli ki biz burada bir tane bile ağaç kesmedik. Biz buradan 1 milyon metreküp çöp çıkardık” dedi. İnşaat sektörünün sorunlarına da değinen Ağaoğlu, kentsel dönüşümün yasal olarak değil uygulamada sıkıştığını söyledi. Yapılan bina yenileme işlemlerini kentsel dönüşüm olarak değerlendirmediğini söyleyen Ağaoğlu, “Konut stoklarımızın yüzde en az 50’si sağlıksız ve niteliksiz yapılar. Sosyal devlet anlayışı vatandaşlarının sağlıklı konutlarda yaşamasını sağlamalı. Sürekli değişen yönetmelikler ve vergi yükü de inşaat sektörünün iş yapmasına engel oluyor. Fakat kriz zamanlarında bile Ağaoğlu’ndan yatırım yapan kazanmıştır. Bizim sektörümüzde eski kar marjları artık yok. Arsa maliyetleri ve inşaat maliyetleri çok fazla, bürokratik oligarşi de Türkiye’de iş yapmayı zorlaştırıyor” dedi. 

Firma Bilgisi: Ağaoğlu
Proje Bilgisi: Maslak 1453