Cer İstanbul'la tarihi mirasımız geleceğe aktarılacak

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Cer İstanbul projesi ile uzun süredir atıl durumda olan tarihi binaların geleceğe kazandırılması adına önemli bir adım atılmış olduğunu söyledi

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Cer İstanbul Projesi'nin bünyesindeki tarihi binaların restorasyonu ile kültürel ve tarihi mirasın geleceğe aktarılmasında büyük bir adım niteliği taşıdığını söyledi. Bugün gerçekleştirilen Cer İstanbul lansmanında konuşan Murat Kurum şunları söyledi:

Her projede heyecen duyuyorum

"Ben de 2009 yılından bu yana Genel Müdürüm. Her projede her süreçte ayrı bir heyecan duyuyorum. Bu projede 5 senelik bir emek var. Alıyorsunuz, ihale ediyorsunuz. İşin içinde rant var gibi belli yorumlar yapılıyor belki ama... Bu arsada bizim ihale ettiğimiz emsal 40 bin metrekare. Biz bunun tamamını kullanmadık. Kullanmak için de arayışa girmedik. 29 bin emsal kullanıldı. 148 de bağımsız bölüm üretildi. 5 sendee burada proje onayının her aşamasını ilgili yerlerden geçirerek yaptık. Yeri geldi elle kazı yapıldı, yeri geldi sahada incelemeler yapıldı. Uzun süredir atıl durumda olan tarihi mirasımızı, İstanbul'a, Türkiye'ye kazandırdık.

Tarihi ve kültürel değerleri geleceği taşımak

Burada oteller açılacak, kültür alanları, ticari alanlar, kamuya açık alanlar olacak. Hepimiz oraya gidip tarihi ve kültürümüzü anacağız. Ankara Saraçoğlu da böyleydi. Ben bu projeyi önemsiyorum. Bunlar bizim sosyal projemiz. Bir yenileme ve tarihi mirasımızı geleceğe aktarma noktasında önemli projelerdir. Satış toplam geliri 302 milyon TL gelir edildi. Şirket payı toplam geliri de 106 milyon Türk Lirası. Bu safhada bugüne dek emeği geçenlere teşekkür etmek istiyorum.

Emlak Konut yatırımlarına devam edecek

İlk çeyreği hedeflerimiz doğrultusunda tamamladık: Yatırımlarımıza devam ediyoruz. Biz ülkemize geleceğimize güvenimiz tamdır: Yatırımımızdan ödün vermeyeceğiz. İhalelerimiz ilanlarda. Süreçlerimiz sürüyor. Global dünya var. Neticede biz büyüyoruz. Geçen sene  en yüksek büyüme oranını sergileyen ülkeyiz. Üretmek ve çalışmak zorundayız. Bunları da kamu iştiraki olarak yapmaya devam edeceğiz. Yatırım bugün de yapılır, ileride de yapılır: İhale ve satışlarımızda da bunları görüyoruz. Ne milletimizde ne de yabancı yatırımcıda bir eksiklik hissetmedik."