Müteahhitler Birliği 1 Kasım'ı değerlendirdi

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, 1 Kasım seçimlerini değerlendirdi. Yenigün, yeni süreçte, sektörün uluslararası arenadaki etkinliğinin artırılması yönündeki çalışmalara hız verileceğini söyledi

Müteahhitler Birliği 1 Kasım'ı değerlendirdi

1 Kasım seçimlerinin tek parti iktidarıyla sonuçlanması inşaat sektörünün önde gelen kuruluşlarınca memnunniyetle karşılandı. Sektör temsilcilerinin seçim sonuçlarını istikrar arzusunun sonucu olarak değerlendirmesinin ardından Türkiye Müteahhitler Birliği de, tek parti iktidarının önemine dikkat çekti. 

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün toplumun kararı doğrultusunda, Türkiye'nin huzuru ve kalkınması için sinerji yaratılması gerektiğini söyledi.  Yenigün inşaat sektörünün lokomotif sektör olarak üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini belirterek, uluslararası etkinliğin artırılması yönünde çalışmalar yapılacağını söyledi.

Seçim sonuçları Türkiye'yi ileriye taşıyacak
26. Dönem Milletvekili Genel Seçim Sonuçlarının tek partiye hükümet kurma görevini verdiğini vurgulayan Yenigün:

"Öncelik, daha fazla vakit kaybetmeden sosyal ve ekonomik reformların devreye alınması ve güven ortamının tesis edilmesidir. Toplumun tüm kesimleriyle el ele, Türkiye’nin huzuru ve kalkınması için sinerji yaratılmalıdır. " dedi.

Seçimlerin Türkiye ekonomisi ve ülkeyi daha ileri bir noktaya taşımasına vesile olacağına inanan Yenigün, sözlerine şöyle devam etti: 

"Biz Türkiye’nin lokomotif sektörü olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Türk inşaat sektörünün uluslararası arenadaki etkinliğini daha da hızla artırmak için daha çok çalışacağız.