Narmanlı Han iskelesine suç duyurusu

II Numaralı Kültür Varlıkları Bölge Kurulu, İstiklal Caddesi üzerindeki tarihi Narmanlı Han'a kurulan iskele ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundu

Narmanlı Han iskelesine suç duyurusu

İstiklal Caddesi üzerindeki tarihi Narmanlı Han'a kurulan iskele ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunan İstanbul II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu girişimini değerlendiren Beyoğlu Kent Savunması, Beyoğlu Belediyesi'nin de suça ortak olduğunu açıkladı.

Narmanlı Han ve suç duyurusu
Narmanlı Han'ı kurulan İskele ile ilgili olarak Beyoğlu Kent Savunması'nın girişimiyle sürece dahil olan İstanbul II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu:

"Taşınmazın İstiklal Caddesine bakan cephesinde kurulan iskele ve koruma grubu I olan bloktan alınan izinsiz karot örneklerine ilişkin 2683 sayılı yasa gereği suç duyurusunda bulunulmasına ...karar verilmiştir." ifadelerini kullandı.  Narmanlı Han'ın maliklerinin yanı sıra Beyoğlu Belediyesi'nin de suça ortak olduğunu ifade eden Beyoğlu Kent Savunması'ndan Avukat Eren Can: 

'Koruma Kurulu'nun verdiği karar çok önemli. Tarihi ve kültürel anlamı olan Narmanlı Han'ı satın alanlar onu istediği gibi "piyasa koşullarına uygun" kullanabileceğini düşünmüş ve ilk iş olarak hanın ön cephesini reklam panosu yaptı. Mal sahibinin Narmanlı Han'ı yenilemek görevini verdiği mimar da bu yapıya bakış açısını 6 dükkan 2 restaurant yaparız, sonuçta bu işler arz-talep meselesi diyerek özetlemiştir. Bu kararla Narmanlı Han'ın sahipsiz olmadığı ortaya çıkmıştır" ifadelerini kullandı.