Nidapark İstinye'de satışlar başladı

Tahincioğlu imzasıyla hayata geçirilecek Nidapark İstinye'de satışlar başladı. Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilecek proje "ultra lüks" konsepti ile dikkat çekiyor

Nidapark İstinye'de satışlar başladı

Emlak Konut GYO güvencesi ve Tahincioğlu imzasıyla hayata geçirilen Nidapark İstinye'de satışlar başladı. Ultra lüks konseptette hayata geçirilecek projede, TL bazında 60 aya sıfır faiz avantajı sunulacak. Nidapark İstinye, Panorama, Vadi ve Koru ismini taşıyacak üç etaptan meydana gelecek. .Projenin tasarımı, bolluk ve bereket simegesi Zeytin Agacı'ndan hareketle oluşturuldu. 

Nidapark İstinye'de 60 aya 0 faizli satışlar başladı

İstanbul'un en eski semtlerinden İstinye'de hayata geçirilecek Nidapark İstinye'de, döviz kurlarındaki hareketliliğe karşın TL bazında ödeme seçenekleri ve kolaylıklarının hazırlandığını söyleyen Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu: "Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün  önde gelen isimlerinden biri olarak, bugüne kadar tamamlamış olduğumuz projelerimizin inşaat alanı  3,5 milyon metrekareyi geçmiş bulunuyor. Projelerimize yatırım yapan müşterilerimizi hem alırken, hem yaşarken hem de satarken  mutlu etmeyi başarıyoruz" dedi. Tahincioğlu, daha önce lüks segmentte görülmeyen ve TL bazında 60 aya 0 faiz avantajı içeren projenin İstanbul'un en eski ve prestijli semtlerinden İstinye'de hayayata geçirileceğini ve insan yaşamına konfor katan bir nitelik taşıyacağını belirterek, Nidapark İstinye'nen çevreci bir yaklaşımla tasarlandığını ve bu bağlmad ada LEED Gold sertifikası adayı olduğunu dile getirdi. Projnin 3 etap halinde tasarlanacağı bilgisini de veren Tahincioğlu: "İstinye’de, muhteşem deniz manzarası, mimari özellikleri ve sosyal imkânları ile ön plana çıkan Nidapark İstinye projemiz, ince zevklerle tasarlandı. 3 ayrı etaptan oluşan projemizde lükste sınır tanımadığımız farklı konseptler yarattık." ifadelerini kullandı

 

Nidapark İstinye'de satışlar başladı

 

Nidapark İstinye 3 etaptan oluşacak

Tahincioğlu imzasıyla hayata geçirilecek Nidapark İstinye, Vadi, Panorama ve Koru isimlerini taşıyacak üç etaptan meydana gelecek. Her etabın kendine has sosyal tesis ayrıcalığına sahip olacağı projenin İstinye Panorama etabı, 24 blok üzerindeki 202 bağımsız bölümden oluşacak. Nidapark İstinye Koru projesi ise 12 blok üzerinde 134 bölüm ve Nidapark İstinye Vadi Bölümü üze 19 blok üzerinde 202 bağımsız bölümden oluşacak. 4 ya da 5 katlı olarak tasarlanacak olan bloklarda 2+1'den 5+2'ye kadar değişen farklı tiplerde konut seçeneklerine yer verilecek. Dairelerin genişlikleri ise 90 metrekareile 663 metrekare arasında değişiklik gösterecek. Projenin tasarım ve donanımında üst seviyede kalite anlayışı benimsenirken, yaşam alanlarında yerden ısıtma ve soğutma ünitelerine yer verilecek. 

Özel sosyal alanlar

Nidapark İstinye projesinin tüm etaplarında özel sosyal yaşam alanlarına yerverilecek. Sosyal tesisler arasında kafe, çocuk oyun alanı, ücretsiz eğitmen eşliğinde fitness imkanının yanı sıra, kapalı ve açık havuz seçenekleri, market, özel stüdyo odaları, müzik bale okulu, aktivite odası, sinema salonu ve televizyon odalarına da yer verilecek . Proje bünyesinde ayrıca, koşu ve yürüyüş parkurlarına ek olarak, seyirterasları, çok amaçlı sahalar ve tenis ve basketbol sahaları da bulunacak.Diğer taraftan İstinye merkezine yakın noktalara da ulaşım imkanının sunulacağı Nidapark İstinye'de elektrikli araçlar için şarj istasyonu, özel kiralanabilir depo alanları ve ücretsiz teknik destek servisi sunulacak. 

 

Nidapark İstinye'de satışlar başladı

 

Muhteşem Boğaz manzarası

İstinye Koyu manzarasına hakim bir konuma sahip Nidapark İstinye projesi,İstanbul Boğazı manzarasına sahip 47 bin 500 metrekarelik alana yayılan ve yatırımcıların özel mülkiyetine sunulmuş bir park alanı da içerecek. Bu park alanı,projenin 3 farklı etabında yaşayan sakinlerin kullanımına açık olacak ve çok sayıda aktiviteye tanıklık edecek. Az katlı bir mimari anlayış ile inşa edilecek Nidapark İstinye'de ev sahiplerine bahçe katı, ara kat ve çatı katlarında yer alan ünitelerde farklı yaşam alternatifleri sunulacak. Bahçe kullanımlı seçeneklerde dubleks ya da simpleks olmak üzere iki ünite tipi seçeneği sunulurken, bahçe katlarının yanı sıra zemin katlardaki ünitelere de geniş teras kullanım olanağı sunulacak. Diğer taraftan projede çatı dubleksi seçeneği de yer alacak. 

Zeytin Ağacından ilham alan tasarım

Yerli ve yabancı çok sayıda tasarım grubu tarafından 2 yılı bulan bir zaman zarfı içinde tasarlanan Nidapark İstinye'nin master planı ise Amerikalı SB Arcihitects tarfından yapıldı. Dış cephe ve iç mekan tasarımının KY Mimarlık tarafından belirlendiği projenin cephe tasarımı ise doğadan esinlenerek gerçekleştirildi. Projenin tasarımı, bolluk ve bereket simegesi Zeytin Agacı'ndan hareketle oluşturuldu. 

Firma Bilgisi: Tahincioğlu Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Nidapark İstinye