Okmeydanı'nda dönüşüm için tek şart uzlaşma

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı'nda anlaşma sağlanan her adada dönüşüm için ilk kazmayı vuracak aşamada olduklarını söyledi

Okmeydanı'nda dönüşüm için tek şart uzlaşma

Okmeydanı'nda yürütülmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilk kazmayı vurmak için uzlaşmaya varmanın yeterli olacağı bir aşamada bulunduklarını söyledi. Demircan Giresunlularla bir araya geldiği toplantıda, önemli lokasyonlarda inşaat çalışmalarının bir buçuk ay içinde tamamlanacağına da dikkat çekerek: "Okmeydanı projesinde dönüşüm için her şey hazır. Hangi adada uzlaşmaları tamamlarsak oradan kazma vuracak durumdayız. Bunun da bir örneğini yapmış durumdayız. Van bloklarında 80 aile organize olarak imzayı hep birlikte attılar ve orada kazma vuracak noktaya geldik. Bir, bir buçuk ay içerisinde inşaatların başladığını duyacaksınız" dedi. 

Demircan: "Van bloklarında inşaat çok yakında başlayacak"

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı'nda Giresunlularla bir araya geldi. İlçede dönüşüm için her şeyin hazır olduğunu belirten ve Van bloklarında inşaatın başlama aşamasına ulaşıldığını dile getiren Demircan: "“Van bloklarında 80 aile organize olarak imzayı hep birlikte attılar ve artık kazma vuracak noktaya geldik. Bir, bir buçuk ay içerisinde inşaatların başladığını duyacaksınız.” dedi.

Okmeydanı'nda dönüşüm için tek şart uzlaşma

Önce uzlaşma, sonra ilk kazma

İlçede yer alan Sivil Toplum Kuruluşları ve derneklerle bir araya gelme seferberliği kapsamında merkezi Okmeydanı'ndaki Giresun Piraziz Armutçukuru Çağlandere Köyü Derneği'ni ziyarette bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yoğun bir ilgiyle karşılandı. Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, başta Okmeydanı Dönüşüm Projesi olmak üzere Beyoğlu ilçesi sınırları içinde devam etmekte olan projeler hakkında önemli bilgiler verdi. Okmeydanı dönüşüm projesinde sona yaklaşıldığı ve uzlaşma sağlanan her adada inşa çalışmalarına başlayacak aşamada bulunduklarını vurgulayan Demircan: "Hangi adada uzlaşmaları tamamlarsak oradan kazma vuracak durumdayız. Bunun da bir örneğini yapmış durumdayız. Van bloklarında 80 aile organize olarak imzayı hep birlikte attılar ve orada kazma vuracak noktaya geldik. Bir, bir buçuk ay içerisinde inşaatların başladığını duyacaksınız." şeklinde konuştu. 

Dönüşümde tapu almak bize yetmez

Okmeydanı sınırları içinde yer alan binaların önemli bir kısmının depreme dayanıklı olmadığının bilincinde olduklarını ancak mahallenin sosyal alanlar bağlamında da yetersiz olduğunu söyleyen Demircan: “Binalarımızın depreme dayanıklı olmadığını biliyoruz. Çevremizde otopark yok, park bahçe yok. Sosyal donatı dediğimiz hayatımıza kalite katacak argümanlardan uzağız." dedi. Demircan, İstanbul'un merkezinde oturan vatandaşların da iyi yaşam standartlarına ihtiyaçları bulunduğunu ve halen tapu dağatmaya devam ettiklerini de belirterek: " Bizim de İstanbul’un orta noktasında iyi şartlarda yaşamaya hakkımız var. Şuanda bir yandan tapu vermeye devam ediyoruz bir yandan da uzlaşma görüşmelerimiz başladı. 5 binden fazla aile tapusunu aldı. Artık Okmeydanı’nda tapularımız almak bize yetmez." dedi.