Osb Fiyatları

Osb Fiyatları, ürünün cinsine, boyuna ve üretildiği bölgeye göre değişkenlik göstermekte olup, Euro bazından hesaplanmaktadır

Osb Fiyatları

Osb Fiyatları hakkında bilgiler vermeden önce bu Osb nedir, ne değildir hep beraber bakalım. Zira bende şimdi sizler gibi yeni öğreneceğim.

Osb nedir?
Oriented Strand Board kelimesinin kısaltması olan Osb, Yönlendirilmiş Yongalevha ya da Pilaka Levha anlamına geliyor. Peki bu ne demek? Hemen açıklıyorum. Bir levha türü olan Osb, rutubete, neme dayanıklı bir alettir. Mobilyalarda kullanılır.

Osb Türkiye’ye ne zaman geldi?
Osb Türkiye’ye 2000’li yıllarda geldi. Daha önce Amerika ve Kanada’da inşaat sektöründe kullanılan Osb, şekli ve dayanıklılığı sayesinde inşaat sektöründe en çok kullanılan levhalardan biri oldu.

Osb nerelerde kullanılır?
Asma kat yapımında, reklam panolarında, mobilya imalatında, ara bölme duvarlarda, zemin yükseltilmesi ve düzeltilmesinde, çatı kaplamasında kullanılan Osb, ambalaj kutu yapımında da kullanılıyor.

Osb ölçüleri
Osb ölçüleri 9 mm ile 15 mm arasında değişiyor.

Osb fiyatları
Osb fiyatları cinsine boyuna ve üretim yerine göre değişkenlik gösterirken, Euro bazından hesaplanıyor. Osb fiyatları ortalama 8 Euro’dan başlıyor. Maksimum 15 Euro’ya kadar çıkabilen fiyatlara sahip.