Özak, Delta, Yenigün ve Ziylan ortaklığından Büyük Yalı Projesi!

Kazlıçeşme projesi olarak bilinen Özak GYO, Delta, Yenigün ve Ziylan İnşaat ortaklığı ile hayata geçirilecek olan projenin ismi Büyük Yalı projesi olarak belirlendi

Kazlıçeşme projesi olarak bilinen Özak GYO, Delta, Yenigün ve Ziylan İnşaat ortaklığı ile hayata geçirilecek olan projenin ismi Büyük Yalı projesi olarak belirlendi.

Konut, rezidans, otel ve ticari ünitelerden oluşacak olan projenin toplam arsa alanı 111 bin 263 metrekare. Bölgenin yoğun ilgi gören projelerinden olması beklenen Kazlıçeşme arsasındaki Büyük Yalı projesinin Temmuz 2018’de tamamlanması planlanıyor. Büyük Yalı projesinde 1.5 kilometrelik sahil yolu yeraltına alınacak ve proje denize sıfır duruma getirilecek.

Projenin yer aldığı Kazlıçeşme arsasını, Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen ihalede 4 milyar 240 milyon lira ile Yenigün İnşaat, Özak GYO, Delta ve Ziylan inşaat kazanmıştır. Kazlıçeşme Büyük Yalı projesinde Özak GYO  yüzde 54, Ziylan yüzde 30, Yenigün İnşaat yüzde 15 ve Delta ise yüzde 1 payları bulunuyor.

Büyük Yalı projesi, 14-16 Mart 2016 tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2016 Fuarı’nda ilk defa tanıtılacak. Özak GYO daha önce Hayat Tepe Suites ve Özak Hayattepe, Yenigün İnşaat The House Residence gibi projelere imza atmıştı. 

Emlak Konut GYO'nun söz konusu arsa ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama şöyleydi; 

Şirketimiz projelerinden İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin Yer Teslimi, Yüklenici "Özak Gayrimenkul Yat. Ort. A.Ş. ~ Yenigün İnş. San. ve Tic. A.Ş. ~ Delta Proje İnş. Tur. San. ve Tic. A.Ş. ~ Ziylan Gayrimenkul Yat. ve Yön. A.Ş. İş Ortaklığı" na 18.04.2014 Cuma günü yapılmıştır.