Point1 Building Systems

DuPont™ Tyvek® UV Façade, İngiltere Bristol’de çağdaş ve sürdürülebilir ahşap giydirmeli yeni bir yapıda koruma sağlıyor

Point1 Building Systems

Şık bir açık derzli cephe tasarımı sadece yüksek performanslı koruma gerektirmez aynı zamanda estetik görünümden ödün vermeden ustalık da gerektirir. Bu nedenle Point1 Building Systems, çevresi ile uyum için tasarlanmış bir konutta, çekici kırmızı sedir kereste cephe kaplaması uygulaması tasarladığında, DuPont™ Tyvek® UV Façade gelişmiş nefes alan su yalıtım örtüsünün seçilmesi kaçınılmazdı.

İngiltere Bristol’de Point1 Building Systems tarafından sağduyulu ve sürdürülebilir yeni bir yapı için yapılan açık derzli bir sedir cephe kaplaması, DuPont™  Tyvek® UV Façade gelişmiş nefes alan su yalıtım örtüsüyle korunuyor. Özellikle bu tür uygulamalar için geliştirilen DuPont™ Tyvek® UV Façade, nefes alan su yalıtım örtüsünde DuPont™ Tyvek®’i pazar lideri yapan aynı benzersiz teknoloji kullanılarak geliştirildi. Bu yenilikçi çözüm, havalandırmalı cephe giydirmesi tasarlanan projelerde daha fazla özgürlük ve güven sağlıyor. DuPont™ Tyvek® UV Façade, UV ışınlarının hasarlarına karşı dirençliyken ve tamamen siyah bir kaplama sunarken, güvenilir şekilde rüzgar, su, interstisyel yoğuşma ve hava kaçağına karşı da koruyor. DuPont™ Tyvek® UV Facade, EN 13859-2 uyarınca CE işareti taşıyor ve zorlu testler, çok uzun bir zaman boyunca UV maruziyetine dayanabildiğini gösteriyor.

Yeni yapı, İngiltere’nin Bristol şehrine bağlı Long Ashton köyünde bir hangara ek olarak ve sahiplerinin büyüyen ailelerine daha fazla yaşam alanı sağlamak için iki katlı modern bir yapı olarak tasarlandı. DuPont™ Tyvek® UV Façade, ahşap kaplama arkasına doğrudan monte edildi ve eğimli çatı da dahil tamamen yapıyı saracak şekilde uygulandı. DuPont™ Tyvek® Bütil bant girme yerlerini, DuPont™ Tyvek® UV Façade bant bindirmeleri kapatmak için kullanıldı. Mükemmel ısı verimi ve hava geçirmezlik, Kingspan Tek SIPS izolasyon sistemiyle inşa edilen ve hava kaynaklı ısı pompalarıyla üçlü cam panellere sahip, çevre bilincine katkı sağlayan projede çok önemli iki faktör olarak dikkat çekiyor.       

İngiltere Bristol’de Point1 Building Systems tarafından sağduyulu ve sürdürülebilir yeni bir yapı için yapılan açık derzli bir sedir cephe kaplaması, DuPont™ Tyvek® UV Façade gelişmiş nefes alan su yalıtım örtüsüyle korunuyor. Fotoğraf: DuPont™ Tyvek®, tüm hakları saklıdır. Point1 Building Systems Müdürü Garry Dyke, proje hakkında şu bilgileri verdi: 

“Cephe kaplaması, ek yerleri olmayan sürekli bir yüzey değildi ve bu nedenle dışarıdan görünmeyecek, tamamen siyah, su geçirmeyen ve UV ışınlarına dayanıklı, nefes alan bir su yalıtım örtüsüne ihtiyacımız vardı. DuPont™ bize mükemmel teknik destek sağladı ve su yalıtım örtüsünün uygulaması için ayrıntıları açıklayarak gerçekten yardımcı oldu. 44 x 18 mm ölçülerindeki kırmızı sedir kereste kaplamayı taşıması için kiremit bağlama çıtalarını, yukarıya doğru dikey ve çatı eğimi karşısında yatay olarak konumlandırdık. 

Ayrıca kiremit bağlama çıtalarının üzerine latalar kondu ve su yalıtım örtüsüyle bütünlük sağlaması için siyaha boyandı. Montaj ekibimiz, bu su yalıtım örtüsünü çalışması kolay ve çok dayanıklı buldu. Üstelik DuPont™ daha birçok başarılı ürün yelpazesiyle işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Bu proje, DuPont™ Tyvek® UV Façade ve Kingspan TEK142 duvar ve çatı paneli sistemine ek olarak tamamen mükemmel şekilde izole edildi. Ayrıca ısı köprüsünü azaltmak ve ısıtma tepki süresini geliştirmek için 25 mm’lik TP10 (Thermapitch) katmanı da uyguladık. Sonuç olarak, cephelerde 0.15W/m².k U-değeri elde etmiş olduk.”


 
İngiltere Bristol’de Point1 Building Systems tarafından sağduyulu ve sürdürülebilir yeni bir yapı için
yapılan açık derzli bir sedir cephe kaplaması DuPont™ Tyvek® UV Façade gelişmiş nefes
alan su yalıtım örtüsüyle korunuyor. Fotoğraf: DuPont™ Tyvek®, tüm hakları saklıdır.


DuPont™ Tyvek® daha fazla bilgi için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz: www.tyvek.com.tr

DuPont™ Tyvek® Hakkında(www.tyvek.com.tr): DuPont™ Tyvek® örtüleri, son yapılan test sonuçlarının da gösterdiği üzere kanıtlanmış uzun dönemli dayanıklılık ve direnç sağlar ve DuPont™ Tyvek®örtülerini farklılaştıran birkaç kilit özellik onu, gerek yeni inşaatlar gerek geçmiş hazineleri korumak açısından bugünün yapılandırma projelerinde en ideal seçim haline getirmektedir.

Yüksek kaliteli tek katmanlı yapısı sayesinde eşsiz olan DuPont™ Tyvek® doğal buhar geçişine izin verirken aynı zamanda su geçişlerini engeller. Labirent oluşturacak şekilde birbirlerine bağlanmışmilyonlarca mikrofiberin birleşmesinden dolayı nem geçirmez ve yapısındaki doğal gözeneklerden su buharının geçmesine izin verir.

DuPont Yapı Çözümleri Hakkında - DuPont™ Tyvek® ve DuPont™ AirGuard®, DuPont Yapı Çözümleri ürünleridir. Yenilikçi enerji tasarrufu sağlayan sistemlerden şık ve uzun ömürlü yüzey 

 

çözümlerine kadar DuPont Yapı Çözümleri’nin kapsamlı sunum alanı inşaat ve mimarlık yelpazesinde yollar, köprüler ve diğer altyapılar ile peyzaj ve bahçe düzenlemelerinde, aynı zamanda modern ve tarihi yapıların korunması ve yenilenmesinde, modern inşaat alanına büyük katkılarla güvenlik, dayanıklılık, şıklık ve enerji tasarrufu sağlar.
 
DuPont Yapı Çözümleri tarafından yönetilen markalar ve ana ürünler DuPont™ Corian® (www.corian.com.tr) , DuPont™ Tyvek® (www.tyvek.com.tr), DuPont™ Typar® (www.typargeo.com) ve DuPont™ Plantex® (www.plantexpro.dupont.com).


 
İngiltere Bristol’de Point1 Building Systems tarafından sağduyulu ve sürdürülebilir yeni bir yapı için
yapılan açık derzli bir sedir cephe kaplaması DuPont™ Tyvek® UV Façade gelişmiş nefes
alan su yalıtım örtüsüyle korunuyor. Fotoğraf: DuPont™ Tyvek®, tüm hakları saklıdır.


DuPont Hakkında – DuPont (NYSE: DD), uluslararası bilim ve teknoloji firmasıdır. 1802 yılında kurulmuş olan DuPont, bilim yoluyla insanların hayatını daha iyi, daha güvenli ve daha kolay hale getiren çözümler üretmeye ve sorunları çözmeye çalışmaktadır. 70’den fazla ülkede faaliyet gösteren DuPont, tarım, beslenme, elektronik, iletişim, güvenlik ve korunma, konut ve inşaat, taşıma ve tekstil konularını kapsayan sektörlere yönelik geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.dupont.com adresini ziyaret edin.
 

DuPont Oval logo, DuPont™, AirGuard®, Corian®, Plantex®, Typar® ve Tyvek® E. I. du Pont de Nemours ve Şirketi ve onun bağlı şirketlerinin ticari markaları ve tescilli ticari markalarıdır.