Rahmi Koç Müzesi nerede?

İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Rahmi Koç Müzes, Haliç'te bulunmaktadır

Rahmi Koç Müzesi nerede?

Rahmi Koç Müzesi nerede? sorusuna cevap vermeden önce müze hakkında bilgileri ve etkinlikleri paylaşalım. Rahmi Koç Müzesi 1994 yılında işadamı Rahmi Koç'un desteği ile açılmış olup, Lengerhane, Tersane ve dış mekan sergi alanı olarak üç ana bölümden oluşmaktadır.

Rahmi Koç Müzesi Lengerhane'de uçaklar, lokomotifler, tarihi araçlar gibi ulaşım araçları, oyuncuklar ve modeller, matbaa makineleri, iletişim aletlerinin sergilendiği Lengerhane binasının yanında "Café du Levant" adlı Fransız mutfağı ağırlıklı bir restaurant bulunmaktadır.

Rahmi Koç Tersane'de denizcilik koleksiyonu,bilgisayar tarihine ait objeler, motosiklet ve bisikletler, at arabaları, kağnılar, klasik otomobiller, raylı ulaşıma ait eserler, tarımla ilgili objeler, zeytinyağı fabrikası ve su altı koleksiyonu yer almaktadır.

Rahmi Koç Müzesi dış mekan sergi alanında ise  Douglas DC-3 uçak, TCG Uluçalireis Denizaltı, Vernicos Irini buharlı römorkör ve endüstriyel arkelojik örnekler sergilenmektedir. Bunların dışında farklı aktiviteler de bu alanda yapılmaktadır.

Rahmi Koç Müzesi nerede?
İstanbul Avrupa Yakasında yer alan Rahmi Koç Müzes, Haliç'te bulunmaktadır.  İstanbul'un Hasköy semtinde, Haliç kıyısında bir sanayi müzesi olarak bilinen Rahmi Koç Müzesi İstanbul dışında Ankara ve Ayvalık'ta da bulunmaktadır.

Rahmi Koç Müzesi İstanbul adres bilgileri: Hasköy Cd. No:5