Rönesans Avrupa'nın ilk 10'unda

Rönesans İnşaat ENR'nin "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri" listesine 53 sıradan girme başarısını gösterdi. Firma aynı zamanda Avrupa'nın en büyük 10 şirketi arasında kendine yer buldu

Rönesans Avrupa'nın ilk 10'unda

Uluslararası inşaat dergisi Enineering News Record'un "Dünyanın En Büyük 259 Uluslararası Müteahhitleri" listesine 53. sıradan giren Rönesans İnşaat, Avrupa'nın en büyük 10 firması arasında yer aldı. 

Rönesans ENR'nin listesinde
Rönesans Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren Rönesans İnşaat, ENR'nin listesine 53. sıradan girerek büyük bir başarıya imza attı. . Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, 1993 yılında kurulan Rönesans Holding'in 22 yılı aşkın süredir müteahhit ve yatırımcı olarak Türkiye'yi başarıyla temsil ettiğini belirterek:

"Dünyanın en büyük müteahhit listesinde bu konuma gelmemiz de sürdürdüğümüz istikrarlı ve kaliteli çalışmaların en somut sonucudur” dedi. 

 Hedef dünyanın ilk 10 şirketi arasına girmek
Açıklamasında Türkiye'nin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinde inşaat, yatırım, endüstri, sağlık ve enerji yatırımlarıyla dikkat çeken projelere imza atan Rönesans İnşaat'ın esas hedefinin dünyanın en büyük 10 şirketi arasına girmek olduğuna da değinen Ilıcak:

"Rönesans İnşaat'ın  bugüne dek başarıyla sürdürdüğü 500'ü aşkın projesinin arasında Avrupa'nın en uzun demir yolu düneli Gotthard, Avrupa'nın en büyük alışveriş merkezi Avia Park ve St Petersbur gökdelen projesi de bulunuyor. " ifadelerini kullandı.