‘Sadece İstMarina’yı değil, Türkiye’yi de tanıttık’

DAP Yapı, Kartal sahilinde gerçekleştirdiği karma projesi İSTMarina ile katıldığı Dubai Cityscape Global 2014 Fuarı’nda, “Körfez Bölgesi” yatırımcılarından büyük ilgi gördü. Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, fuara sadece projelerini değil, Türkiye’yi de tanıtmak için geldiklerini söyledi

‘Sadece İstMarina’yı değil, Türkiye’yi de tanıttık’

Dap Yapı, Dubai’de 21-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Cityscape Global 2014 Fuarı’nda, Türkiye’yi temsil eden firmalar arasında yer aldı. Fuarda Dap Yapı, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliği ile gerçekleştirdikleri İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan İstMarina projesini tanıttı. Fuara, Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz’ın davetlisi olarak ………….

Türkiye’nin en önemli projelerinden birini yaptıklarını ve sadece projeyi tanıtmak için değil, Türkiye’yi de tanıtmak için Dubai’ye geldiklerini söyleyen DAP YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ilk kez katıldıkları Cityscape Fuarı ile ilgili olarak şunları söyledi, “DAP Yapı olarak ilk defa ülke sınırlarımızın dışında, Orta Doğu’nun kalbinin attığı Dubai’de sizlerle birlikteyiz. ‘Dünyanın en iyi karma projesi’ diye adlandırdığımız İstMarina’yı bu önemli platformda uluslararası boyuta taşırken sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyoruz. Yıllar önce Dubai’ye ilk ziyaretimde, çölde inşa edilmiş küresel ölçekte üne sahip yapıları son derece etkileyici bulmuştum. Orijinal mimari tasarımlarıyla fark yaratan binaları ülkemde de hayata geçirmeyi milli bir vazife kabul ettim. Şu anda sadece Türkiye'nin değil dünyanın da gözbebeği olan bir şehirde, İstanbul'da projeler üretiyoruz. Bu şehirde gerçekleşen üretimler ülkenin vizyonunu yansıtıyor ve dolayısıyla kendimizi daha iyi ifade edebiliyoruz. Geleceğin binalarını inşa ediyoruz. Orijinal tasarımlarıyla dikkat çeken, farklı mimarileriyle öne çıkan, şehre katma değer sağlayan DAP Yapı projeleri üstün nitelikleriyle yabancı yatırımcıların da büyük ilgisini çekiyor.”

İstanbul’un gelişen bölgesi Anadolu Yakası’nın çekim merkezi Kartal’da, Emlak GYO çatısı altında güçlü, saygın ve benzersiz bir projeyi başlattıklarını ifade eden Ziya Yılmaz, “İstanbul'un en güzel arazisi Kartal’da, ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek bir eser inşa ediyoruz. Dünyanın gözbebeği olan bir şehirde, sahile 500 metre cephesi olan, inci tanesi gibi dizilmiş Prens Adaları manzaralı İstMarina, yerli ve yabancı tüm yatırımcıları Boğaz’da yaşama özlemine kavuşturuyor. Projemizde şu ana kadar hedeflediğimiz 1000 konutun 950 tanesinin satışını ilk 45 gün içerisinde gerçekleştirdik; ikinci etapta 500 konutumuzu satışa sunuyoruz. Bu yeni dönemde de İstMarina’ya olan ilginin katlanarak devam edeceğine eminim” diye konuştu.

Dünyanın en  iyi karma projesi olarak adından söz ettiren İstMarina projesinin 2016 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Proje Bilgisi: Istmarina