SeaPearl'ün rezidans ve otel birimlerini Jumeirah Group işletecek

Kuzu Grup imzasıyla inşa edilen SeaPearl Ataköy'ün otel ve rezidans birimlerini Jumeirah Group işletecek

SeaPearl'ün rezidans ve otel birimlerini Jumeirah Group işletecek

Kuzu Grup imzasıyla İstanbul'un denize sıfır tek premium projesi olarak inşa edilen SeaPearl projesinin rezidans işletmesini,dünyaca ünlü otel şirketi Jumeirah Group üstlendi. 450 milyon dolar yatırım değerine sahip otel ve rezidans bölümlerinin işletilmesi ile ilgili anlaşmada taraflar sona geldi.

İstanbul'a değer katacak anlaşma
SeaPearl
Ataköy'ün 202 odalı oteli ve 62 rezidans ünitesinin işletimi için uzun zamandır, Jumeirah Group ile görüşme sürdürdüklerini söyleyen kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu:

"Lüksü yeniden yorumlayan mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken otel ve rezidans birimi için dünyaca ünlü Jumeirah Group’la yaptığımız anlaşma, projemizin yanı sıra bölgeye ve hatta İstanbul’a artı bir değer katacak..."dedi.

Kuzu, böylesine ihtişamlı bir proje için bu denli büyük bir grupla iş ortaklığı kurdukları için mutlu olduklarını ve Ataköy bölgesinin stratejik konumuyla iş ve tatil seyahatleri için cezbedici olduğunu belirtti.  Kuzu: "Söz konusu birimler, İstanbul'un tarihi merkezleri ile Atatürk Havaalanı’na yakın, denizle iç içe ve lüks detaylarla bezenmiş bir durumda bulunuyor” ifadelerini kullandı

İstanbul'un ikinci Jumeirah işletmesi
Jumeirah Group CEO'su Stefan Leser de, İstanbul Pera Palace Hotel Jumeirah'ın ardından kentteki ikinci Jmeirah işletmesine sahip olmaktan mutlu olduklarını söyledi. SeaPearl yatırımının Jumeirah grubunun uzun dönem stratejilerinde bulunan otel ve markalı rezidans işinin genişletilmesi adına önemli bir adım olduğunu belirterek:

"Kuzu Grup'un nitelikli ve vizyoner projeler hayata geçirmesi, Jumeirah Group’un profili ile tamamen örtüşmektedir. Kuzu Grup’la başarılı ve uzun soluklu bir ortaklık planlıyoruz” dedi.

 

SeaPearl projesinin rezidans birimlerini Jumeirah Group işletecek

 

SeaPearl Ataköy otel ve rezidans üniteleri
SeaPearl Ataköy projesi sınırları içinde yer alan 202 odalı otel ve 62 rezidans ünitesinin 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor. Büyüklükleri 57-400 metrekare arasında değişen rezidanslar ise 1+1'den 4.5+1'e kadar farklılık gösterebiliyor. 

47 ila 430 (teraslı) metrekare arasında değişen standart, junior suite, executive suite, hospitality suite ve presidental suite'nin bulunduğu Otel bölümünde ayrıca 2 bin 344 metrekare konferans salonu, 2 bin 800 metrekare VIP Club, 244 metrekare VIP business center, 1400 metrekare yeme içme alanı, 500 metrekare denize sıfır restoran, 3 bin 265 metrekare spor salonu, 900 metrekare market alanı, Türk Hamamı, fitness- spa alanı, açık/kapalı yüzme havuzu ve butik dükkanlar yer alıyor. 

 

 

Firma Bilgisi: Kuzu Grup
Proje Bilgisi: Sea Pearl Ataköy