Semerkand Yapı Gayrettepe Kentsel Dönüşüm Ofisi

Semerkand Yapı, Gayrettepe'de inşa etmeyi planladığı Semerkand Line Gayrettepe Projesiyle ilgili bilgi vermek amacıyla "irtibat" ofisi açtı

Semerkand Yapı Gayrettepe Kentsel Dönüşüm Ofisi

Gayrettepe'de uyguladığı kentsel dönüşüm projeleleriyle dikkat çeken Semerkand Yapı, Gayrettepe'de hayata geçireceği Semerkand Line Gayrettepe projesi hakkında bilgi vermek amacıyla irtibat ofisi açtı. Semerkand Yapı İş Geliştirme Grup Başkanı Çetin Çapan, kentsel dönüşümün önünün, vatandaşın bilinçlenmesiyle açılacağını söyledi.

Semerkand Yapı'dan irtibat ofisi
Semerkand Yapı, İstanbul'un önde gelen semtlerinden Gayrettepe'de kentsel dönüşüm için çalışmalarını sürdürüyor. Semerkand Line Gayrettepe Projesiyle ilgili olarak kentsel dönüşüm irtibat ofisini açan Semerkand Yapı, 25 binadaki hak sahipleri ve yaşayanların proje ile ilgili sorularını yanıtlamayı planlıyor. KOnuyla ilgili bir açıklama yapan İş Geliştirme Grup Başkanı Çetin Çapan, dönüşümün büyük bir ihtiyaç olduğunu, ancak vatandaşlardaki bilinçlenmenin "sürece" olumlu bir etkisi olacağını söyledi. Çapan, iyi düşünülmüş projelerin kentin değerini artıracağını da vurgulayarak:

"Vatandaş bilinçlendiği taktirde kentsel dönüşümün önü açılacaktır. Semerkand Yapı’nın kurucu ve yöneticileri, 1990’li yılların başından itibaren meslek edindikleri inşaatçılığı, bireysellikten kurumsallığa taşıyarak günümüze dek devam ettirmişlerdir. Başlangıç itibariyle Esenyurt bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştıran, Semerkand Yapı kurucuları, bilgi ve birikimlerinin avantajları ışığında uydukent projeleri gerçekleştirmişlerdir." dedi. 

Firma Bilgisi: Semerkand Yapı