Silverline 6 bin 350 projede yer alıyor

Bir Türk markası olarak ankastre pazarının önemli aktörlerinden olan Silverline, konut sektörüyle doğru orantılı olarak büyümeyi hedefliyor.

Değişen yaşam tarzları, konut anlayışlarını değiştirirken, konut içindeki estetik ve işlevsellik anlayışını da değiştirdi. Hane halkının evde bir arada olduğu mekan, salonlardan ziyade mutfaklar olmaya başladı. bu yüzden mutfaklarda daha estetik, daha fonksiyonel ürünler tercih ediliyor. Yeni modüler mutfak anlayışına ankastre ürünler entegre oldu. Ankastre ürünler zamanla teknoloji ve tasarımla gelişti. Havalandırma sistemi olan davlumbazlar ışıklandırma parçası olarak ve estetik ürünler olarak kullanılmaya başlandı. Ankastre ve davlumbaz alanında da bir türk markası olan Silverline, 22 yılda kendini oldukça geliştirdi. Gayrimenkul sektörünün de gelişmesiyle Türkiye ankastre pazarında öenmli aktörlerden biri oldu. Silverline Ankastre Pazarlama Direktörü Mehmet Aygül, "Teknoloji ve işlevsellik ankastre ürünlerde kendini ön plana çıkarırken, tasarım ve estetiği iyi yansıtmasıyla ankastre ürünler diğer mutfak ürünlerinden ayrılıyor. Geleneksel ürünlerden modern ürünlere geçiş hızlandı, ürün yenileme ve değişimi ciddi bir ivme kazandı" diye konuştu. 2009 yılndan bu yana katıldığı tüm yarışmalardan toplam 115 ödülle dönen Silverline davlumbaz alanında da bir Türk markası olarak ilk defa A ve A plus enerjii kategorisinde ürünler geliştirdi. 

Konut sektörüyle beraber büyüme
Türkiye ankastre pazarında ilk 5 marka arasına giren Silverline, konut projeleri pazarında da yüzde 11 pazar payına sahip. Türkiye ankastre pazarının yaklaşık yüzde 35'lik kısmını kaplayan konut pazarında da ilk sıralarda yer alıyor. Emlak Konut ve Kiptaş'ın onaylı tedarikçisçi olan Silverline, proje pazarında 2010 yılından bu yana Türkiye genelinde toplam 6 bin 350 projede 220 bin birim konutta, toplam 560 bin adet ürünle yer alıyor. Yüzlerce alt sektörü tetikleyen inşaat sektörünün ne kadar güçlü olursa ülke ekonomisinin de o kadar güçlü olacağını belirten Aygül, "Büyümesini hızla sürdüren konut sektörüne yönelik hizmet ve kanallarda biz de farklılıklar yaratmak, projelerde daha aktif rol almak ve markamızı proje geliştiricilerle daha erken buluşturmak için ürün ve hizmet anlayışımızı ileri götürüyoruz" dedi. Proje pazarında yer almak için öncelikle güvenilir bir marka olmak gerektiğini söyleyen Aygül, ardından da iyi servis hizmeti ve fiyatların önemli olduğunu belirtti. Yüzde 25 büyüme hedefleyen Silverline, ar-ge araştırmalarını sonucunda bir ilki gerçekleştireceklerinin de müjdesini verdi.    

Firma Bilgisi: silverline