Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi drone çekimi

Fenerbahçe futbol takımının iç saha maçlarını oynadığı Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi'nin son halini sizler için görüntüledik

Fenerbahçe futbol kulübünün iç saha maçlarına sahne olan Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi, İstanbul Kadıköy'de yer alıyor. 1999 ile 2006 yılları arasında parça parça yıkılıp yenilenen ve bugünkü görünümüne kavuşan stadyum, 20 Mayıs 2009 tarihinde de Shaktar Donetsk-Werder Bremen UEFA Kupası Final karşılaşmasına da ev sahipliği yaptı.

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu
Tarihi Cumhuriyet Dönemi'ne kadar uzanan stadyumun kapasitesini artırma çalışmaları Aziz Yıldırım dönemi ile başladı. Bundan önce 25 bin kişile maç izleme olanağı sunan stadyum, yenileme çalışmaları kapsamında iki katı kadar genişleyen bir kapasiteye ulaştı. Stadyumun bugüngü kapasitesi, 50 bin kişi düzeyinde.

Stadyumun yenileme çalışmaları süreç içerisinde devam etti. Geçmiş dönemlerde maçların izlenmesi açısından sıkıntı yaratan sütunların tamamen yıkıldığı Şükrü Saraçoğlu'nda 2009-2010 sezonunun ardından çim alttan ısıtma sistemi ve su giderleri düzeni monte edildi. 

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu, ABD'li spor sitesi Bleacherreport.com tarafından dünyanın en iyi 100 stadyumu listesinde 19. sırada yer aldı.