Tahincioğlu İstinye'de ne yapacak?

Emlak Konut'un İstinye ihalesini ikinci turda kazanan Tahincioğlu, 150 dönümlük arazi üzerinde "yatay mimariyi" baz alan projeler geliştirecek

Tahincioğlu İstinye'de ne yapacak?

Emlak Konut'un İstinye ihalesini ikinci turda kazanan Tahincioğlu, 150 dönümlük arazi üzerinde "yatay mimariyi" baz alan projeler geliştirmeyi hedefliyor. İstinye araziside en fazla üç, ağırlıklı olarak da 2 katlı yapılar uygulayacaklarını söyleyen Özcan Tahincioğlu, projede, bir otel etrafında konuşlanmış apart otel dairelere ve cadde mağazalarına yer verileceğini belirtti. 

İstinye'de 50 dönem yapılaşmaya uygun değil
Milliyet Gazetesi'nden Duygu Erdoğan'a açıklamalarda bulunan Özcan Tahincioğlu, arazi üzerindeki 50 dönümlük kısmın yapıya uygun olmadığını, bu kısımların park ve sosyal alanlar olarak değerlendirileceğini belirterek:

"Bir yıl içinde burada doğru proje ve doğru fiyatlarla lansmana çıkmayı hedefliyoruz. Bu 2016 yılı ortasını bulacak. Birkaç farklı konseptte proje çizeceğiz ve yerli ve yabancı mimari grubu da bu şekilde çözeceğiz." dedi.

İstinye'ye otel
Otel ile ilgili olarak birkaç uluslararası markayla görüşmeler yaptıklarını vurgulayan Tahincioğlu: Konusunda uzman, iyi bir markayla, iyi bir hizmet verebilecek otel grubuyla ilerleyeceğiz. İmzalar atılmadan çok ciddi bir talep yazdırma ihalesi oluştu. İnsanlar bizi de unutmayın diye izmini yazdırdı. Haziran başına kadar tüm imzalarımız biterse, bir sene sonra ruhsatımızı almayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı.