Termal Kamera'dan yansıyan "ısı yalıtımı" gerçeği

Capatect tarafından geliştirilen ve ücretsiz olarak sunulan termal kamera hizmeti rutubet ve hava akımı kaynaklı sorunların tespitinde önemli kolaylıklar sunuyor

Termal Kamera'dan yansıyan

Capatect tarafından geliştirilen termal kamera uygulaması konutlarda ısı yalıtımının önemine bir kez daha dikkat çekmeyi hedefliyor. Sıcaklı ölçüm özelliği sunan termal kamera bina yalıtım ve sorunlarını ortaya çıkarırken, dış cephe ve çatılardakı kızılötesi ışınlarla rutubet ya da hava akımlarından kaynaklanan sorunların saptanmasında nokta atışı yapıyor.

Capatect'ten kızılötesi hizmet
Infrared görüntü imkanı sunan termal kameralar sayesinde ısı yalıtımı yetersiz binalardaki ısı kaçaklarının çok daha iyi bir biçimde görüntülenmesine olanak tanınıyor. Ölçüm için gerekli ortamların sağlandığı binalarda, termal kameraların elde ettiği analizler, doğru ısı yalıtım sistemlerinin ne kadar büyük önem taşıdığını bir kez daha gözler önüne seriliyor. Enerji kayıplarının tespit edildiği hizmet, Filli Boya Yalıtım tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Capatect teknik elemanları tarafından gerçekleştirilen çekimlerin ardından bilgisayar ortamına görüntülerin aktarılmasıyla devam eden kontrol süreci, binaların termik açıdan zayıf ve güçlü noktalarının tespitine olanak tanıyor. 

Termal Kamera'dan yansıyan "ısı yalıtımı" gerçeği

Isı kaçaklarına kökten çözüm: Capatect
Üstün performanslı ıs yalıtımı sistemleriyle binalardakı ısı kaçaklarını engellemeyi hedefleyen Capatect, sunduğu enerji tasarrufu ile 2-3 yıl içerisinde ısı yalıtımı için harcanan enerjinin tasarrufunu da garanti ediyor.  Ülke çapında dış cepheye uygulanabilecek doğru ısı yalıtım sistemi ile ortalama yüzde 50 oranında enerji ve yakıt tasarrufu sağlama imkanının bulunduğu üzerinde duran uzmanlar, her yıl ülke ekonomisine bu yolla 25 milyar TL'lik katkı sunulabileceği üzerinde duruyor. Yalıtım işlemlerinde bu kârlılık oranı" kalınlık ve standartlarındaki yükselişle artırılabiliyor.