TMB'nin uluslararası arenadaki etkinliği artıyor

Türkiye Müteahhitler Birliği Temsilcisi Prof. Dr. Doğan Altınbilek, Fransa'da yapılan Genel Kurul'da Dünya Su Konseyi(WWC) Başkan Yardımcılığına seçildi. Altınbilek ile birlikte Türk guvernor sayısı 4'e yükselmiş oldu

TMB'nin uluslararası arenadaki etkinliği artıyor

Türkiye müteahhitlik sektörünün uluslararası arenadaki etkinlik ve gücünü artırmayı sürdüren Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)'nin temsilcisi Prof. Dr. Doğan Altınbilek, Fransa'da gerçekleştirilen Genel Kurul'da Dünya Su Könseyi'nin Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Böylece konseyde yer alan Türk güvernor sayısı 4'e yükselmiş oldu. 

Türkiye'nin su konseyindeki rolü büyüyor
Türkiye Müteahhitler Birliği, su hususunda dünyanın en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olarak tanımlanan Dünya Su Könseyi Yönetimi'ndeki konumunu korumayı sürdürüyor. 12-14 Kasım tarihlerinde Paris'te düzenlenen Dünya Su Konseyi(World Water Council-WWC) Genel Kurulu'nda Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Prof. Dr. Doğan Altınbilek ile birlikte 4 Türk üye de Guvernör olarak seçilme başarısını gösterdi. 

TMB'nin uluslararası arenadaki etkinliği artıyor

Türkiye Müteahhitler Birliği Temsilcisi olarak genel kurula katılan ve (WWC) Başkan Yardımcılığı'na yeniden seçilme başarısı gösteren Prof. D. Doğan Altınbilek, Meslek Kuruluşları ve Akademik Kuruluşlar kategorisinde en yüksek oyu alarak Guvernör olmaya hak kazandı. 

Benedito Braga'nın görevi uzatıldı
2012 yılından beri WWC Başkanı olan Benedito Braga'nın görev süresinin de 2018 yılına kadar uzatılmasına karar verildi. Türkiye'de WWC Guvernörü olarak seçilen diğer üç isim ise şöyle: DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Özel Sektör ve Şirketler kategorisinde Özaltın İnşaat firmasını temsilen İrfan Aker, Sivil Toplum Kuruluşları ve Su Kullanıcıları kategorisinden SUEN Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi