TOKİ Alt Gelir Grubu başvuru formu 2015

TOKİ Alt Gelir Grubu başvuru formu 2015 hakkında detaylı bilgileri sizler için topladık.

TOKİ Alt Gelir Grubu başvuru formu 2015

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), alt gelir grubuna yönelik ürettiği konutlara talep gün geçtikçe artıyor. TOKİ, Bu gelir grubundaki kişileri düşük fiyat ve esnek ödeme koşulları ile konut sahibi yapmaya devam ediyor. Peki TOKİ Alt Gelir Grubu başvuru formu 2015 kapsamında detaylı bilgiler neler? Bu konutlara başvuruda bulunabilmeniz için hangi şartlara sahip olmanız gerekiyor? İşte yanıtı.

TOKİ Alt Gelir Grubu başvuru formu 2015 kapsamında başvuru şartları şunlar:

1.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması

2.Projenin yapıldığı il ya da ilçede en az 1 yıldır oturuyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir)

3.Toki’den daha önce konut almamış ve kredi kullanmamış olması (Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ve dul ve yetimleri kategorisi hariç)

4.Kendisi, eşi ya da velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı hergangi bir gayrimenkul olmamamıs (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

5.25 yaşını doldurmamış olması( Çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor)

6.Aylık hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olması. İstanbul’da yaşayanlar için ise 3 bin 700 TL. (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3 bin 200 TL olması gerekiyor )

7.Her aileden sadece bir kişinin başvuru yapması Yukarıda aranan 7 şarta sahip olanların bu belgelerle Toki’ye başvuruda bulunabiliyor.