TOKİ Ankara projeleri 2015! 952 konut satılacak

TOKİ Ankara projeleri 2015 listesinde satışta olan iki proje bulunuyor. Bu kapsamda toplam 952 konut satılacak.

TOKİ Ankara projeleri 2015! 952 konut satılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın hayata geçirdiği TOKİ Ankara projeleri 2015 listesinde hali hazırda satışta olan 2 proje bulunuyor. Bu kapsamda satılacak konut sayısı ise 952. TOKİ Ankara projeleri 2015 dahilinde yer alan konutlar hakkında detaylı bilgileri sizler için araştırdık.

*TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi Alt Gelir Grubu: Toplam 583 konutun satılacağı projede 22 Ekim’de başlayan başvuru süreci 20 Kasım’a kadar devam edecek. 102 bin ile 148 bin liradan satılacak konutlar için 240 aya varan vadeler uygulanacak. Aylık taksitler de 341 liradan başlayacak.

Başvuru şartları ise şöyle;

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Ankara il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

*Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmekte.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

*Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

*Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

*TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi: Toplam 369 konutun satılacağı projede başvuru süreci 20 Kasım’a kadar devam edecek. 3+1 ve 4+1 olarak tasarlanan evler, 181 bin ile 282 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. 180 aya varan vadelerin yapılacağı projede aylık taksitler de 756 liradan başlayacak.

Başvuru şartları şöyle olacak:

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak.  Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.