TOKİ Kayabaşı ihalesinde en yüksek teklif Makro İnşaat'tan geldi

TOKİ'nin Başakşehir Kayabaşı Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı işi ihalesinin ikinci oturumunda Makro İnşaat Tic. A.Ş. rekor bir teklifte bulundu. Firmanın teklifi 1 milyar 285 milyon TL oldu.

TOKİ Kayabaşı ihalesinde en yüksek teklif Makro İnşaat'tan geldi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin ilk ayağı 28 Ocak'ta gerçekleşen İstanbul Başakşehir Kayabaşı Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi'nin 2. oturumunda en yüksek teklifi Makro İnşaat. Tic. A.Ş.verdi. Firma tarafından verilen 1 milyon 285 bin TL'lik teklif, Kayabaşı'nı İstanbul'un en lüks semtleri ile yarışır hale getirdi. İhalenin ikinci oturumuna sektörün en önemli 8 firmaları katılmıştı. Makro İnşaat'ın teklif ettiği TOKİ Payı ise 257 milyon TL oldu. 

TOKİ İhaleleri devam ediyor
İhale ile ilgili bir açıklama yapan T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi-TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, gelir getirici ihalelere devam ettiklerini söyledi. Kayabaşı 876 ada 2 parseldeki alanın ihalesinin de gerçekleştiğini vurgulayan Turan, hasılat paylaşım ihalelerinin kurumun birikimi ile özel sektör dinamizmini birleştiren bir değer sunduğunu da belirtti. Turan: "Hasılat paylaşımı ve özel sektör işbirliğine rağmen, arazi üzerinde TOKİ'nin yeni konsept dizaynı çerçevesinde ve sözleşmede yer alan imar ölçeğine uyumlu bir inşaat yapılacak..." dedi. 

Kayabaşı ihalesinin ilk oturumuna kaç firma katıldı? Öğrenmek için tıklayın...

İkinci oturumu kapsayan ihale alanının TOKİ tarafından planlanan Türkiye'nin en büyük uydukent projesi olduğu üzeinde de duran Turan:

"Arazi Kayabaşı'nda 3'üncü Köprü bağlantı yolu güzergâhında, Atatürk Havalimanı'na 17, yeni havalimanına 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Projenin uygulanacağı alan Olimpiyat Stadı, Şehir Hastanesi ve Başakşehir'e komşu olan konumuyla İstanbul'un yeni cazibe merkezlerinden biri" ifadelerini kullandı.