TOKİ'den 250 TL taksitle ev başvuruları bugün başladı

Toplu Konut İdaresi tarafından geliştirilen ve alt ve emeklilere aylık 250 TL taksitle ev sahibi olma şansı sunacak "İkinci Bahar Projesi" için başvurular bugün başladı.

TOKİ'den 250 TL taksitle ev başvuruları bugün başladı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından emeklilere uygun koşullarda ev sahibi şansı sunacak olan "ikinci Bahar Projesi" için başvurular bugün başladı. Toplam 17 ilde inşa edilecek olan 4 bin 354 konut için, 30 Aralık 2015 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

TOKİ'den emekliye 250 TL taksitle ev
TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, 250 TL taksitle emekliye konut sahibi olma şansı sunan İkinci Bahar Projesi için başvuruların 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılabileceğini söyledi. Projeden yararlanmak isteyen emeklilerin, kimlik kartları ile ilgili bankalara başvuruda bulunabileceklerini belirten Turan, TOKİ'nin hedefinin konut sahibi olamayan emeklilerin yüzünü güldürmek olduğunu söyledi. 

TOKİ İkinci Bahar Projesi katılım koşulları
İkinci Bahar projesi kapsamında başvuruda bulunan emeklilerin daha önce TOKİ'den konut satın almamış olması, başvuru sahibi ve eşinin ya da velayeti altındaki çocukların üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması ya da il sınırları içinde bir yıldan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması şartı getiriliyor.

Projeden yararlanmak isteyen emeklilerin ayrıca hane gelirinin en fazla 3 bin 200 TL olması şartı getiriliyor. 

TOKİ'den 250 TL taksitle ev başvuruları bugün başladı

TOKİ her ay 5 bin konut yapacak, ihale Ocak'ta
2016 yılı içinde her ay 5 bin konut yapmak üzere girişimlerini hızlandıran TOKİ, 13 ilde inşa edilecek 4 bin 17 konut için de Ocak ayında da ihaleye çıkılacak. Yıl boyunca konut üretim hedefinin 60 bine çıkarılacağını söyleyen Turan: "Türkiye'nin yıllı konut üretim kapasitesinin yüzde 10'unu gerçekleştiren TOKİ böylece üretim kapasitesini de yüzde 50 düzeyinde artırmış olacak. Üretimimizin zirve yaptığı yıllarda bu rakam yılda 40 bin civarındaydı..." dedi.