Türk Ytong tesislerine çevre ödülü

Türk Ytong'un Bilecik Fabrikası, "Sağlıklı Kentler Birliği Çevreci Tesis Ödülü"ne layık görüldü.

Türk Ytong tesislerine çevre ödülü

Sanayi tesislerinin çevre yönetimi hususundaki duyarlılığını artırmak ve sağlıklı çevre koşulları oluşturmak amacıyla iki senede bir verilen Sağlıklı Kentler Birliği Çevreci Tesis Ödülü'ne Türk Ytong'un Bilecik Fabrikası layık görüldü. 2008 yılında faaliyetlerine başlayan tesis, aynı zamanda bölge istihdamına sunduğu katkı ile de dikkat çekiyor. . 

Türk Ytong'a Çevreci Tesis Ödülü

Türkiye yapı malzemeleri sektörünün önde gelen markalarından Türk Ytong, Bilecik Fabrikası ile önemli bir çevre ödülüne kavuştu. Firma Bilecik Fabrikası ile, kentlerde yaşayan insan sağlığını etkileyen hususlarda belediyelere öncülük yapmak, çevreci yaklaşımları teşvik etmek ve farkındalık oluşturmak amacıya, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından verilen ödüle layık görüldü. Sağlıklı Kentler Birliği'nin ödüllendirmeye uygun 40 tesisinden biri olarak seçilen Bilecik Fabrikası'nın ödül törenine Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı olarak seçilen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katılım gösterdi. 

İstihdam kapasitesi ile önemli bir merkez: Türk Ytong Bilecik Fabrikası

Türkiye'de bir ilgi gerçekleştirerek ürünlerine Çevre Etiketi-EPD alan Türk Ytong, yeni yatırımlarını da Yeşil Bina konsepti ile inşa ediyor. Türk Ytong tarafından kurulan tesislerde çevresel, sosyal ve ekonomik performansların en üst seviyeye çıkarıldığı teknoloji ve yaklaşımlara yer veriliyor. Faaliyetlerine 2008 yılında başlayan ve yılda 400 bin metreküplük üretim kapasitesi ile dikkat çeken Türk Ytong Bilecik Tesisi, Güney ve Doğu Marmara Bölgesi'ne yönelik hizmet sunuyor. Fabrikanın kapasite artışı ise yılda 800 bin metreküplük üretim hacmine ulaşmayı hedefliyor.