Türk Ytong'dan 1'lik mesajı

Türk Ytong, KKTC’de düzenlenen 45. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı’nı “1’likte Güçlüyüz “Sloganı ile gerçekleştirdi

Türk Ytong'dan 1'lik mesajı

Türk Yapı malzemeleri sektörünün en önemli kuruluşlarından Türk Ytong, 45. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı’nı Kıbrıs’ta gerçekleştirdi. 1’likte Güçlüyüz sloganı ile gerçekleştirilen toplantıda 2015 yılının değerlendirmesi ve 2016 yılı hedefleri tartışıldı.

Hinginar: Ytong liderlik bayrağını uzun yıllar taşıyacak
Organizasyonun açılışında konuşan YTONG Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar 52 yıllık köklü bir kültüre sahip firmanın ikinci 50 yıl stratejisi doğrultusunda geleceği yürüdüğünü söyledi. 2015 yılını tüm olumsuz gelişmelere rağmen başarıyla atlatıldığını vurgulayan Hinginar: “İki seçim yaşayan, bölgedeki tüm istikrarsızlık ve tehlikelerle mücadele etmek zorunda kalan, büyüme oranı azalan ülkemizde, 2015 yılında da tüm yılların en yüksek üretim ve satış rakamına ulaştık. Dünyanın ilk Yeşil Ytong tesisinin yatırımını tamamladık.” dedi.

Türk Ytong'dan 1'lik mesajı

“Olumsuzluklara rağmen hedeflerin üzerine çıktık”
2015 yılı içerisinde ekonomik ve sektörel açıdan yaşanan olumsuzluklara rağmen, başarılı bir performans sergilediklerini söyleyen Türk Ytong Genel Müdürü Gökhan Erel: “Türk Ytong olarak ciromuzu artırarak 2015 yılı için koyduğumuz hedeflerin üzerinde bir büyümeye imza attık. 2016 ve sonrası; Kentsel Dönüşüm ve Enerji Verimliği gibi politikalarla desteklenen daha istikrarlı ve büyüyen bir pazara işaret ediyor” ifadelerini kullandı.

Türk Ytong’un 2016 yılı satış hedefleri hakkında da bir değerlendirme yapan Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak  da yeni ürün ve gelişmeler hakkında bilgi aktardı.