Urtim'in güvenli iskelelerine TSE onayı

URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri A.Ş. tarafından geliştirilen iskeleler Türk Sdandartları Enstitüsü'nün "Ürün Uygunluk" belgesine layık görüldü.

Urtim'in güvenli iskelelerine TSE onayı

Kalıp ve İskele sistemleri sektörünün önde gelen firmalarından URTİM tarafından geliştirilen ürünler TSE'den kalite belgesi almaya hak kazandı. Belge ile birlikti URTİM; güvenli iskele üretiminde tüm standartları tamamlamış oldu.

Dev projelerde URTİM
Son olarak Venezia, Tema İstanbul, Star Rafinerisi ve Çamlıca camii gibi dev projelerde kullanılan URTİM ürünleri 12810 TSE belgesiyle Ürün Uygunluk Belgesi almaya hak kazandı. Üretim standartları açısından büyük önem arzeden TS EN 3834 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi almaya da hak kazanan URTİM Kalıp ve İSkele Sistemleri A.Ş. daha önce de uluslararası kalite belgelerinin sahibi olmuştu. 

URTİM ürünlerine yüksek standart belgeleri
İnşaat sektöründe yaşanan kazalardaki artış üzerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan bina dış cephe iş iskeleleri standartları tebliğinin yayınlanmasının ardından harekete geçen URTİM, aldığı standart belgeleriyle dikkat çekti. Güvenli iskele sistemi olarak tanımlanan "Alman İskele Sistemi"ne geçiş yaptığı Eruscaf cephe sistemi ile geçen firma, Avrupa standartlarında üretimiyle dünyanın 35'i aşkın ülkesinde boy göstermişti. Firma son olarak da Euroscaf Güvenlikli Cephe İskele Sistemi dışında SCAFSET Flanşlı Cephe İskele Sistemi ile de TS EN 12810 ürün uygunluk belgesi almaya hak kazandı. Firmanın bu ürünü almayı başardığı bir diğer ürünü de SCAFSET Fincan Tipi İskele Sistemleri oldu. 

Firma Bilgisi: Urtim