Üsküdar - Çekmeköy metro durakları

Üsküdar - Çekmeköy metro hattı projesinde inşaat çalışmaları devam ediyor. Peki Üsküdar - Çekmeköy metro durakları hangileri? İşte yanıtı.

Üsküdar - Çekmeköy metro durakları

Kadıköy - Kartal metro hattından sonra Anadolu yakasının ikinci metrosu olma özelliğine sahip Üsküdar - Çekmeköy metro hattında yapım çalışmaları son sürat devam ediyor. Üsküdar - Çekmeköy metro hattı inşaatı son durum bilgilerine göre, tünel kazım işleri tamamlanmak üzere. Projede istasyonların peron tünellerinin beton kaplama işleri de start almış durumda. Peki Üsküdar - Çekmeköy metro hattı ne zaman bitecek? Söz konusu hattın 2015 yılı içerisinde açılması hedefleniyor.

Üsküdar - Çekmeköy istasyonları nerelerde konumlu?
Tamamlandığında Üsküdar ile Çekmeköy arasındaki yolculuk süresini 24 dakikaya düşürecek Üsküdar - Çekmeköy metro durakları ise şöyle olacak;

-Üsküdar,
-Fıstıkağacı,
-Bağlarbaşı,
-Altunizade,
-Kısıklı,
-Libadiye,
-50. Yıl Çarşı,
-Ümraniye,
-İnkılap Mahallesi,
-Çakmak,
-Ihlamurkuyu,
-Altınşehir,
-Lise,
-Dudullu,
-Toplukonut,
-Çekmeköy/Sancaktepe

Üsküdar-Çekmeköy metrosu ile Marmaray
Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Marmaray projesi ile Üsküdar Çekmeköy metrosunun entegresyonu sağlanacak. Böylelikle Sancaktepe'den Yenikapı'ya 36 dakika, Taksim'e 44 dakika, Hacıosman'a 68 dakika ve Atatürk Havalimanı'na ise 71 dakikada ulaşmak mümkün olacak.

Proje Bilgisi: Köy