Üsküdar Sancaktepe metro hattı durakları

Çalışmaların hızla devam ettiği Üsküdar Sancaktepe metro hattı durakları toplam 16 istasyondan oluşacak. İşte o hattın durakları...

Üsküdar Sancaktepe metro hattı durakları

Çalışmaların hızla devam ettiği Üsküdar Sancaktepe metro hattı projesinde 16 adet istasyon bulunuyor. Tabelaları yerleştirilmeye başlanan proje ile bölgedeki konut fiyatları hızla artış gösteriyor. Eylül 2016'da hizmet vermeye başlaması beklenen Üsküdar Sancaktepe metrosu için Ümraniye İstasyonu'nda yaya yolu çalışmaları tamamlandı. 

Üsküdar ve Sancaktepe'yi birbirine bağlayacak

Üsküdar, Çekmeköy ve Sancaktepe'yi birbirine bağlayacak olan proje 20 kilometrelik metro hattından oluşuyor. Proje, Taşdelen ve Sultanbeyli üzerinde Sabiha Gökçen Havaalanı'na kadar uzatılacak. Konut fiyatlarının şimdiden artmaya başladığı hattın bulunduğu bölgelerde, Üsküdar Sancaktepe metrosu tamamlandığında fiyatların yüzde 100 artış göstermesi bekleniyor. 

Sancaktepe'den Üsküdar'a 24 dakikada ulaşım

Üsküdar Sancaktepe metro hattı tamamlandığında ise, Sancaktepe'den metroya binen yolcu, Ümraniye'ye 12,5 dakika, Üsküdar'a 24 dakika, Yenikapı'ya 36 dakika, Taksim'e 44 dakika, Hacıosman'a 68 dakika ve Atatürk Havalimanı'na ise 71 dakikada ulaşabilecek. 

 

Üsküdar Sancaktepe metro hattı durakları

Anadolu Yakası'nın ikinci metro hattı

Kadıköy Kartal metrosundan sonra Anadolu Yakası'nın ikinci metro hattı olacak proje toplam 564 milyon euro yatırım bedeline sahip. 126 vagonun hizmet vereceği Üsküdar Sancaktepe metro hattı durakları 16 istasyondan oluşacak. Hat, Marmaray Üsküdar istasyonu ile entegre olarak başlayacak ve Alemdağ Caddesi ile Şile Yolu Kavşağı yakınlarında sona erecek.

Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Sancaktepe metro hattı durakları

- Üsküdar
- Fıstıkağacı
- Bağlarbaşı
- Altunizade
- Kısıklı
- Bulgurlu
- Ümraniye
- Çarşı
- Yamanevler
- Çakmak
- Ihlamurkuyu
- Altınşehir
- İmam Hatip Lisesi
- Dudullu
- Necip Fazıl
- Çekmeköy - Sancaktepe