Vadofone Arena'nın açılış tarihi açıklandı

Yapımı yılan hikayesine dönen Vodafone Arena'nın açılış tarihi, Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Umut Güner tarafından kamuoyuna duyuruldu. Güner, 2016 Mart ayı sonu ya da Nisan ayı başında stadı bitirmeyi hedeflediklerini söyledi

Vadofone Arena'nın açılış tarihi açıklandı

Beşiktaş'ın yapımı yılan hikayesine dönen stadyumu Vodafone Arena'nın açılışının net tarihi belli oldu. Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Umut Güner, Vodafone Arena'nın 2016 Mart sonu ya da Nisan başı gibi tamamlanacağını belirtti.

Yıllık gelir hedefinde 15-20 milyon dolarlık sıçrama
Sabah Gazetesi'nden Fatih Doğan'a açıklamalarda bulunan Asbaşkan Umut Güner, Başkan'ın stadyumunu inşaatını hızlandırmak adına belli hedefler belirlediğini ancak bu hedeflerde de sona gelindiğini belirteK. "Hedefimiz Mart sonu, Nisan başı gibi bitirmek... Ancak  ben Beşiktaş'ın bu seneyi zirvede bitirerek, şampiyonluk turunu bu stadda atacağına inanıyorum..." dedi. Güner, stadyumun tamamlanmasıyla birlikte Beşiktaş'ın yıllık gelir hedeflerinden 15-20 milyon dolarlık bir artış yaşanacğını da sözlerine ekledi...

Vodafone Arena'nın son görüntülerini izlemek için tıklayın...

Yalnızca teknolojiye 10 milyon dolar harcandı
Vodafone Arena'nın inşaatının çok büyük bir kısmının bittiğini ve artık son döneme girildiğini söyleyen Güner, yatırımda yalnızca mekanik, elektrik ve teknolojik altyapı yatırımının 10 milyon doları bulduğunu da sözlerine ekledi. Güner:

"Vodafone Arena, herkese göre dünyanın en iyi ve özel statlarının arasında; belki de ilk 5'te yer alacak.  Kalite ve konfordan asla kaçmadık. Beşiktaş'ın geliri yeni yatırımla birlikte 15-20 milyon dolar artacak. Fenerbahçe ve Galatasaray ek gelir avantajını iyi kullandı. Şimdi sıra bizde..." ifadelerini kullandı.