Vefa İkinci 500 Büyük Listesinde

Vefa Prefabrike Yapılar San. Tic. A.Ş., İstanbul Sanayi Odası'nın hazırladığı En Büyük İkinci 500 Şirket listesine giren İstanbul'un tek, Türkiye'nin ise ikinci firması oldu

Vefa İkinci 500 Büyük Listesinde

Vefa Holding şirketlerinden Vefa Prefabrike Yapılar San. Tic. A.Ş. İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan İkinci Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi'ne İstanbul'dan giren tek şirket oldu. Türkiye'den yalnızca iki firmanın girmeyi başardığı listede 214. sırada yer ala şirketin İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, sonucun gurur verici olduğunu söyledi.

Vefa Türkiye'nin en büyük 1000 şirketi içinde
Koçyiğit, sektörün yüksek kapasiteli üreticilerinden biri olarak entegre çözümler sunmayı sürdürerek, dünyanın 75'den fazla ülkesine ihracat gerçekleştirdikleri üzerinde durdu. Koçyiğit, 

"Bu yıl özellikle Körfez ülkelerine ve kuzeyde Cezayir ile birlikte Sahra altı Afrika'ya yöneldik... İhracatımızı artırmak için belirlenen ülkelerde dsitribütörlükler ve bayilikler açtı. Bazı ülkelerde de yerel şirketlerle ortaklık kurma yoluna gidiyoruz..." dedi. 

Prefabrike ve çelik yapı sektörünün önde gelen gruplarından biri olarak lokomotif şirketleri ile Türkiye’nin en büyük ilk 1000 sanayi kuruluşu içinde yer aldıklarını bildiren Turan Koçyiğit, şöyle devam etti:

“İhracat başarımızı da ilk 1000 ihracatçı firma arasına isimlerimizi yazdırarak tescilledik. Sektörümüz artık sadece Türkiye’nin ihtiyaçları için değil, çevresindeki Orta Asya, Afrika, Ortadoğu, Körfez ülkeleri ve hatta Avrupa’nın taleplerini karşılayan bir üretim gücüne ulaştı.”