Vodafone Arena'da sona doğru

Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena çok yakında açılıyor. Stadın çatısı kapanmaya başlarken, koltuklara "Beşiktaş" yazıldı.

Beşiktaş'ın yeni stadyumu Vodafone Arena'da sona geliniyor. Stadyumdaki çelik çatının üzeri kaplanmaya başladı. Tribünlerdeki koltukların üzerine "Beşiktaş" yazıldı ve futbol oynanacak zeminden vinçler çıkarıldı. Zeminde çimlendirme öncesi hazırlıkları sürüyor. Stadın açılış tarihinin ise yakında yapılacak bir toplantıyla duyurulacağı söyleniyor. Vodafone Arena son haliyle neredeyse bitti. Çelik çatının önümüzdeki ay içinde tamamlanması planlanıyor. Vodafone Arena açılış tarihine hızla hazırlanırken tribünlere Beşiktaş efsanelerinin isimleri veriliyor. Yeni stadyumda kale arkası tribünlere Şeref Bey ve Baba Hakkı isimlerinin verileceği, basın tribününe ise Vedat Okyar adının verileceği söyleniyor. ;
dı.
Şeref Bey: Beşiktaş Futbol Şubesi'nin kurucusu. Beşiktaş futbol takımını ilk kaptanı ve teknik direktörüdür. Beşiktaş'a bir stadyum kazandırmak çin çok büyük uğraşlar verse de, stadı göremeden 1933'te vefat etti.

Baba Hakkı: Hakkı Yeten'in lakabı 'Baba Hakkı'ydı. 1926-1931 yıllarında Karagümrük'te oynayan Yeten, 1931-1948 yılları arasında Beşiktaş tarihine adını geçirdi. Beşiktaş'ta 439 maça çıktı ve 382 gol attı. 

Vedat Okyar: 1968-1976 yıllarında Beşiktaş'ta 253 maçta oynadı. 1974-1975 sezonunda Türkiye Kupası'nı kazanan kadrodaydı.