Vodafone Arena'da son durum

Hafta içinde, 19 Mart'ta Antalyaspor maçı ile taraftarla buluşacağı haberleri yapılan Vodafone Arena'nın son halini sizler için görüntüledik

Beşiktaş'ın yapımı sürmekte olan stadyumu Vodafone Arena'nın açılış tarihi hala netleşemedi. Son olarak 19 Mart'ta Antalyaspor maçı ile taraftarla buluşacağı yönündeki haberler Beşiktaş Başkanı Fikret Orman tarafından yalanlandı. Stadyumun son halini sizler için görüntüledik

Taraftarlar ne kadar bekleyecek?
Beşiktaş'ın yaşanan aksaklıklara rağmen inşaat çalışmaları tüm hızıyla süren stadyumu Vodafone Arena'nın açılış tarihi ile ilgili spekülasyonlar yayılıyor. Son olarak Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre, 19 Mart'ta oynanacak Antalyaspor maçıyla birlikte taraftarlarla buluşacağı ve bu organizasyonun davetinin şimdiden basıldığı bilgisi verilmişti. Başkan Fikret Orman ise açılış tarihi için biraz daha sabır istemiş ve: 

"İnşaat aceleye gelmez. Çatı kaplanacak, zemine çim serilecek ve çim kök salacak. Stadı yaptım oldu bitti demeyip en iyi eseri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Vodafone Arena tamamlandığında herkes yaptığımız işi görecek." dedi. 

 

Vodafone Arena'da son durum

 

Vodafone Arena inşaatında sona gelindi
Haziran 2013 tarihinde yıkılan ve Kasim 2013'te yeni inşa çalışmalarına başlanan Vodafone Arena'da yaşanan aksaklıklara rağmen önemli ilerlemeler kaydediliyor. Stadyuma ismini veren sponsor firma Vodafone'nin açılış günü olarak kararlaştırılan 19.03.2016 için konut listesi yaptığı ve davetiye bastırdığı yönündeki haberler ise Beşiktaş Başkanı Fikret Orman tarafından yayınlandı. Söz konusu haberlerde Antalyaspor ile yapılması planlanan açılış karşılaşmanın saatinin Beşiktaş'ın kuruluş tarihi olan 1903 ile eşleşmesi için, 19.03 olması yolunda Türkiye Futbol Federasyonu'na da başvuru yapıldığı bildirilmişti.