Yalıtımın mavi yüzü sergisi Balıkesir Yaylada AVM’de

Bennu Gerede'nin “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisi, Balıkesir Yaylada AVM'de sanatseverlerin beğenisine sunuluyor

Yalıtımın mavi yüzü sergisi Balıkesir Yaylada AVM’de

4 Ocak 2013 / emlakwebtv
Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin, dikkatleri enerji verimliliğine çekmek için ısı yalıtımıyla fotoğraf sanatını buluşturduğu “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisi, Balıkesir Yaylada AVM’de sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Bennu Gerede imzalı karelere, aynı temayla düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler de eşlik ediyor. Dow Chemical, Kalekim ve Mardav ortaklığıyla kurulan Blue’Safe Mavi Kale tarafından düzenlenen sergi, 7 Ocak – 13 Ocak tarihlerinde izlenebilecek.

Enerji tasarrufu için mavi kareler
Tüm fotoğrafların mavi ısı yalıtım levhalarına basılmış olarak sergilenmesi, “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisini diğer sergilerden ayırıyor. Bennu Gerede’nin fotoğraflarında da  başrolde olan mavi ısı yalıtım levhaları kimi zaman bir şezlong, kimi zaman bir kaykay kimi zaman da bir köpek kulübesi olarak sanatseverlerin karşısına çıkarak yalıtımın hayatı nasıl sarıp sarmaladığını gösteriyor.

Farklı bir sanatsal deneyim yaşamak isteyenler  “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisini  7 – 13 Ocak 2013 tarihleri arasında Balıkesir Yaylada AVM’de izleyebilecek.