Yasa ile bilgisiz danışman kalmayacak

REsearch Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Deveci, gayrimenkul yasası ile birlikte sektörde bilgisiz ve lisanssız danışman kalmayacağını söyledi

Yasa ile bilgisiz danışman kalmayacak

Devga Grup bünyesinde faaliyet gösteren gayrimenkul danışmanlık sektörünün yeni aktörü REsearch Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Deveci, gayrimenkul yasasının sektör açısından büyük bir önem taşıdığını söyledi. Deveci,“Gayrimenkul sektörünün hukuki altyapısı tamamlanıp yasa çıktığında bilgisiz ve lisanssız danışman kalmayacak” dedi. Deveci, 

 

REsearch Gayrimenkul'den online eğitim fırsatı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı Emlak Danışmanlığı Kursu'nu Türkiye'de ilk kez uzaktan eğitim yöntemi ile vermeye hazırlanan REsearch Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Deveci, öncelikli bölgelerinin başında İstanbul'un geldiği bilgisini verdi. Deveci, İstanbul'u takiben Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerdeki adaylarla görüşeceklerini ve 1 Ekim 2016 tarihine kadar lansmana özel fiyat avantajları sunacaklarını vurgulayarak:

"Risksiz ve kazanç sağlayan bir sektör olarak gördüğü gayrimenkulde, girişimci ve yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaştık. Sektör içi ya da sektör dışından görüştüğümüz adaylarda bulundukları bölgeye hakim olma ve bölgelerindeki gelişmeleri takip etme eğilimi büyük önem taşıyor. Ayrıca iyi niyetli ve alıcı satıcıya doğru hizmet vermeyi amaçlayan REsearch temsilcilikleri hedefleniyor." dedi. 

MEB onaylı eğitimlerin dışında uluslararası standartlarda özel eğitim faaliyetleri de yürüttüklerini söyleyen Deveci: 

"Ofis içi 4 farklı tipte paylaşım modelimiz bulunuyor, bu da diğer önemli özelliklerimizden birisi. Burada bilgi, beceri ve yapılan işleme göre kazanç oranı artacak. Ofis kurulum, süreç yönetim, danışmanlık ve IT desteğimizin yanı sıra franchiseelerımızla sık sık bir araya gelip etkinlikler düzenleyeceğiz. Ayrıca elde edilen cirodan herhangi bir pay alınmayacak" ifadelerini kullandı.