Yatırımın yeni pazarı: İran

Nükleer silah hususundaki anlaşmalar ve uluslararası ambargonun kaldırılmasının ardından dünya piyasalarına daha güçlü bir biçimde entegre olma yolunda önü açılan İran'a yönelik yatırım fırsatları Expertera tarafından düzenlenen bir panelde masaya yatırılacak

Yatırımın yeni pazarı: İran

Nükleer silah anlaşmalarının ardından uygulanan ekonomoki ambargonun kaldırılması gündeme gelen İran'a yönelik yatırım fırsatları Expertera tarafından düzenlenen bir panelde masaya yatırılacak. Dev İran pazarına yönelik yatırım olanaklarının değerlendirileceği panel, 15 Ekim'de İstanbul'da gerçekleştirilecek.

İran'a nasıl yatırım yapılır?
Dünyaya açılmaya hazırlanan İran pazarının potansiyeli ve yöneticilerin bu potansiyele yönelik tutumlarının ele alıncağı toplantıda, İran pazarı değerlendirilerek, pazara giriş yöntemleri ve yatırım planlamaları hakkında da önerilerde bulunulacak.

İran pazarında uzman konuklar
Başta Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere yatırımcıları deneyimli uzmanlarla buluşturan Expertera tarafından gerçekleştirilecek panelin ana konusunu "Ekonomik Ambargo Sonrası İran'daki Yatırım Fırsatları" oluşturacak. Toplantıya İran pazarı hakkında derinlemesine bilgi sahibi uzman ve yöneticilerinin yanı sıra, global şirket ve yatırım fonlarının katılma bekleniyor.

Yatırımın yeni pazarı: İran

Panelde ağırlıklı olarak perakende ve teknoloji, e-ticaret, telekom ve etomotiv gibi sektörler ve bu sektörlere ilişkin risk ve faktörler değerlendirilecek. 

Panelde masaya yatırılacak konu başlıkları
İran'a yatırım fırsatları konulu panelde şu başlıklar tartışılacak:

  • Akıllı, ileri görüşlü yöneticiler hızla gelişen İran pazarına nasıl hazırlanır?
  • İran pazarı neden büyük bir heyecan yaratmıştır?
  • Pazara giriş için en iyi yöntem nedir? Yatırımlar nasıl yapılandırılmalı?
  • Bilinmesi gereken hukuki konular nelerdir?
  • Pazardaki riskler, tehlikeler nelerdir?