Ziya Yılmaz'a fahri doktora

İstanbul Gedik Üniversitesi DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz'a "Fahri Doktora" unvanı verdi.

Ziya Yılmaz'a fahri doktora

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İstanbul Gedik Üniversitesi tarafından "Senato" kararıyla "Fahri Doktora" ünvanı ile onurlandırıldı. İstanbul Gedik Üniversitesi'nin Pendik Yerleşkesi'nde  gerçekleştirilen törene İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hülya Gedik, V. Rektör Prof. Dr. Zafer Utku ve Senato Üyeleri, DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ve Ailesi ile DAP Holding Yöneticileri de katıldı. 

Ziya Yılmaz: Dokunduğunuz hayatların ödülü

Fahri Doktora unvanının insanın kişisel yolculuğunda çok kıymetli  bir imza olduğunu söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bu imzanın nüfus cüzdanı, diplomalar, meslek ya da aileniz gibi insanın hayat öyküsüne kaydolduğunu ve izminin önünde yer aldığını söyledi. Yılmaz, insanın ismiyle birlikte taşıyacağı Fahri Doktora unvanının ortaya çıkan eserler ve dokunulan hayatların ödülü anlamına geldiğine dikkat çekerek: 

"Hayatımızda ilk takdiri annemizden, sonrasında okulda öğretmenimizden, askerde komutanımızdan alıyoruz ama yaş ilerledikçe artık başımız okşanmıyor. Dolayısıyla iş hayatında gösterdiğimiz başarının ödülünü, topluma faydalı bir eser kazandırmanın ve ülkemize katma değer sağlayan bir proje üretmenin yaşattığı manevi hazda bulurken aile hayatımızın ödülü ise sağlıklı, eğitimli ve ahlaklı yetişmesine gayret ettiğimiz çocuklarımız oluyor" ifadelerini kullandı. 

 

Ziya Yılmaz'a fahri doktora

 

Ödüllerin ifadesini insanlarda görmek

Alınan ödüllerin ne ifade ettiğini projenizde yaşayan ya da yurt dışından gelerek sizin inşa ettiğiniz AVM'ye gelen turistin gözündeki mutlulukta bulunabileceğini dile getiren Ziya Yılmaz: "Kişiliğinizin ayrılmaz bir parçası olan sorumluluk duygusu ile var gücünüzle çalışır, gün sonunda huzurla uyur ve her yeni güne aynı heyecanla uyanırsınız. Bu vesileyle Fahri Doktora unvanımı Anne ve Babama, Kıymetli Eşim ve Çocuklarıma, Aileme ve DAP Holding’deki çalışma arkadaşlarıma ithaf ediyor, İstanbul Gedik Üniversitesi’ne şükranlarımı sunuyorum" 

Rektör Prof. Utku: Ülkeye değer katan eserlerin mimarı...

Törende yaptığı konuşmada Ziya Yılmaz ve DAP Holding'in ülkeye değer katan eserler ürettiğini ve üretmeye de devam edeceğini belirterek, kendi markasını oluşturarak orijinal tasarımlarla gelecek nesillere kalacak değerli binalar inşa amacının önemine dikkat çekti. Ziya Yılmaz'ın her işi 40 defa düşünür bir defa yaparım mantığı ile çalıştığını ve onun nezdinden DAP Holding'in de mükemmeliyetçi bir yapıda disiplinli çalışma sistemi oluşturduğunu söyleyen Utku:

"Güven esasına dayalı bir şekilde dürüst çalışarak, müşteri odaklı bakış açısı geliştiren DAP Holding, Ar – Ge’den üretime, pazarlamadan satış sonrası müşteri mutluluğuna kadar her bir aşamada faaliyet gösteren DAP Holding, geleceğin binalarını inşa ederek, orijinal tasarımlarıyla ve farklı mimarileriyle öne çıkan, ülkemize katma değer sağlayan projeleriyle sektöre yön veren markalar arasında yer alıyor. DAP Holding’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ziya Yılmaz’ın daha nice başarılara imza atmasını temenni eder, İstanbul Gedik Üniversitesi Senatosu tarafından verilen Fahri Doktora Diplomasının hayırlı olmasını dilerim." ifadelerini kullandı.