3. Havalimanı MIPIM Mega Proje Ödülü'ne aday oldu

İstanbul'da inşaat çalışmaları tüm hızıyla süren 3. Havalimanı, MIPIM kapsamında verilecek "Geleceğin En İyi Mega Projesi Ödülü"ne aday gösterildi

3. Havalimanı MIPIM Mega Proje Ödülü'ne aday oldu

İstanbul'da hayata geçirilmekte olan 3. Havalimanı projesi, dünyanın en önemli gayrimenkul etkinliği olarak kabul edilen MIPIM kapsamında verilecek olan "Geleceğin En İyi Mega Projesi Ödülü"ne aday gösterildi. 

3. Havalimanı projesi, MIPIM jürisinin listesinde
İGA Havalimanları tarafından inşa edilen 3. Havalimanı projesi, MIPIM Ödülleri jürisinin büyük ödül için yarışacak projelerin belirlediği listede yer ladı. Böylece İstanbul'un Yeni Havalimanı Projesi, "Geleceğin En İyi Mega Projesi" kategorisinin kısa listesinde yer alma hakkını edinmiş oldu.

Yaşayan İstanbul Maketi, yeniden MIPIM'de... Ayrıntılar için tıklayın...

42 ülkeden 230 proje başvuru yaptı
Bu yıl 27. kez gerçekleştirilecek olan ödül organizasyonu için 42 ülkeden 230 projenin başvuru yaptığı belirtiliyor. 26 Ocak 2016 tarihinde MIPIM jürisi tarafından belirlenen kısa listede her kategoriden 4 proje yer almıştı. Etkinlik kapsamında toplam 11 kategoriden 44 proje büyük ödül için yarışacak. 

Geleceğin En İyi Mega Projesi listesinde hangi projeler var?
Listede yer almasına karar verilen İstanbul Yeni Havalimanı ise "Geleceğin En İyi Mega" projesi kategorisinde yarışmaya hak kazandı. Yarışmanın kazananları, 15-17 Mart 2016 tarihleri arasında Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleşecek etkinlik ziyaretçilerinin katılımıyla yapılacak son oylama ile belirlenecek. Fuara 2 bin 500'ün üzerinde firmanın katılımı bekleniyor. 

Diğer taraftan fuar öncesinde açılacak bir diğer oylamada da MIPIM Ödülleri'ne aday gösterilen tüm projelerin "Halkın Seçimi" olmak adına yarışacağı açıklandı. Kategorilerden bağımsız bir şekilde gerçekleştirilecek olan Halkın Seçimi Ödülü, 11 kategoride yer alan 44 projenin tümünün aday olabileceği bir organizasyon olma özelliği taşıyor.

Firma Bilgisi: IGA havalimanları
Proje Bilgisi: 3. Havalimanı