Akçansa'da görev değişimi

Daha önce Akçansa Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Mehmet Hacıkamiloğlu, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığı görevine getirildi.

Akçansa'da görev değişimi

Sabancı Holding bünyesinde uzun yıllar önemli görevler üstlenen Mehmet Hacıkamiloğlu, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığı görevine getirildi. Hacıkamiloğlu, bunun öncesinde Akçansa Genel Müdürü olarak çalışıyordu.

Akçansa'nın yeni Genel Müdürü:Umut Zenar
Mehmet Hacıkamiloğlu'nun boşalan koltuğu ise yine Akçansa'nın deneyimli çalışanlarından Umut Zenar tarafından dolduruldu. Umut Senar, aynı şirkette uzun yıllar, "Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür" yardımcısı olarak çalışmaktaydı.

Akçansa'da görev değişimi

Sabancı Holding, yönetilcilerini kendisi yetiştiriyor
Yeni görev dağılımı ile ilgili bir açıklama yapan Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul Türkiye'nin Sabancı'sı olarak kendi yöneticilerini bünyesinde yetiştiren bir şirket olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi. Kurtul:

"Betonsa’da tesis yöneticisi olarak ilk görevine 1993 yılında başlayan Mehmet Hacıkamiloğlu’nu Çimento Grup Başkanı olarak; Akçansa’da satış uzmanı olarak 2004 yılında Topluluğumuza katılan Umut Zenar’ı da Akçansa’nın yeni Genel Müdürü olarak görmek bize gurur veriyor." dedi.

Akçansa  2015 yılının ilk 9 ayında ne kadar kâr etti? Öğrenmek için tıklayın...

Kurtul bu atamaların, Sabancı Holding'i farklı kılan unsurun insan kaynakları olduğunu gösterdiğini ve şirketi büyük bir aile yapan değerlere işaret ettiğini de sözlerine ekledi. 

Mehmet Hacıkamiloğlu kimdir?
1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Hacıkamiloğlu, 1992-93 yılları arasında Üstay İnşaat Şirketinde Saha Mühendisliği görevi ile profesyonel iş yaşamına adım attı. 1993 yılın Sabancı Topluluğu'na katılan ve Betonsa'da Hazır Beton Tesis Şefi ve Yatırım Planlama Şefi olarak çalışan Hacıkamiloğlu 2001-2003 yılları arasında da Akçansa Finans Koordinatörü olarak çalışmalarını sürdürdü. Hacıkamiloğlu, 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren Akçansa Genel Müdürlüğü görevini üstlenmekteydi..

Umut Zenar kimdir?
2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Zenar, iş kariyerine Zorlu Enerji Grubu'nda başladı. 2004-2013 yılları arasında Akçansa bünyesinde Satış Uzmanı, Pazarlama ve Satış Planlama Yetkilisi, Strateji ve İş Geliştirme Müdür ve Strateji İş Geliştirme ve Pazarlama görevlerini üstlenen Zenar, 2013 yılından günümüze dek Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.