Atakent konut projeleri!

Halkalı Atakent Mahallesi son yıllarda hızla gelişen konut sektörü ile birlikte ivme kazandı. İşte Halkalı Atakent projeleri...

Atakent konut projeleri!

14 Nisan 2014 / Emlakwebtv  Haber: İlknur Ekelik
1950’li yıllarda ilk yerleşimin başladığı Halkalı Atakent Mahallesi, Küçükçekmece’ye bağlıdır. İstanbul'un ilk uydu kenti olan Küçükçekmece’de birçok markalı konut projesi hayata geçirilmektedir. Atakent Mahallesi ise Küçükçekmece Belediye Meclisinin 23.06.2000 tarih ve 2000/53 sayılı kararıyla Halkalı Merkez Mahallesinden ayrılmıştır.

Atakent Mahallesine ulaşım şu şekilde gerçekleşmektedir: 89 A Atakent-Aksaray / 89 T Atakent-Taksim / 89 YB Atakent-Yenibosna Metro / 98 T Atakent-Bakırköy / E-59 Atakent-Mecidiyeköy.

İşte Atakent Konut Projeleri!
1.Terrace Tema
İnanlar İnşaat tarafından Halkalı’da yer alan Terrace Tema Evleri 30 bin metrekare inşaat alanı üzerinde konumlandırılıyor. 416 konuttan meydana gelen Halkalı Terrace Tema projesinin mimari çalışmalarını da MM Mimarlık yapıyor. Terrace Tema 30 ve 40 katlı iki kuleden meydana geliyor. Atakent Terrace Tema inşaat çalışmalarında radye temel uygulanıyor. C50 sınıfı beton ve nervürlü demir çeliklerle inşa edilen Terrace Tema Konutları’nın tavan yüksekliği ise 3.40 metre olacak şekilde hayata geçiriliyor.

Terrace Tema satılık daire sahibi olmak isteyenlere 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri sunuluyor. İnanlar İnşaat Terrace Tema projesinde yer alan daire büyüklükleri 90 m2 - 236 m2 arasında değişiyor. 26.500 m2’lik dev bir yeşil alana sahip olan Terrace Tema projesinde konut alıcılarına üzme havuzu, çocuk oyun alanları, kapalı otopark, fitness merkezi, çocuk oyun alanları, sauna, buhar odası, çocuk oyun alanları, spor alanları sunuluyor.

2.Tema İstanbul
Tema İstanbul projesi Mesa, Artaş, Öztaş, Kantur-Akdaş Ortak Girişimi tarafından 1,5 milyon metrekare alan üzerinde Halkalı Atakent’te inşa ediliyor. Tema İstanbul’da dairelerin büyüklükleri 65 metrekare ile 196 metrekare arasında değişiyor. Tema İstanbul projesi kapsamında konutların yanı sıra ofis, dükkan, AVM, eğlence alanları da yer alıyor. Tema İstanbul, İstanbul Avrupa yakası Küçükçekmece’ye bağlı Halkalı Mahallesi’nde yer alan Atakent bölgesinde hayata geçiriliyor.

3.EgeYakası
Halkalı Atakent’te Eviya Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen EgeYakası, 2+1, 99 metrekareden başlayan ve 4 + 1, 177 metrekareye kadar uzanan 378 konuttan oluşuyor. EgeYakası’nda 2+1, 2+1 teraslı ve 2+1 bahçeli (99 – 132 m2); 2,5 +1 taş ev (130 m2); 3 + 1, 3+1 teraslı ve 3+1 bahçeli (126 – 175m2) ve 4+1 taş ev ve villa (176 m2) konut seçenekleri yer alıyor. Ege Yakası Halkalı Evleri’nde yüzme havuzu, sauna, buhar odası, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, kapalı otopark, dinlenme alanları, fitness center, spor alanları gibi sosyal donatılar yer alıyor. EgeYakası teslim tarihi olarak da 24 ay sonrası veriliyor.

4.Cadde 24
14 Nisan’da lansmanı düzenlenen Cadde 24 projesi Halkalı Atakent’te EMA Ortak Girişimi tarafından hayata geçiriliyor. EMA Yönetim Kurulu Üyesi Ahmethan Yılmaz ev sahipliği yaptığı Cadde 24 lansmanında fiyat bilgileri de açıklanıyor. EMA Cadde 24 fiyatları metrekare birim üzerinden veriliyor. Buna göre lansmana özel olarak Cadde 24 fiyat listesi 4 bin 750 liradan başlıyor.

5.Rose Garden
Rose Garden Beylikdüzü’nde Gül İnşaat tarafından hayat geçiriliyor. Beylikdüzü Rose Garden satılık daireler 2+1, 3+1, 3+1 dubleks ve 6+2 dubleks şeklinde tasarlanıyor. Rose Garden Beylikdüzü Evleri konut sahiplerine yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna, buhar odası, spor alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, sosyal tesis, kapalı otopark, cafe ve restoran gibi hizmetleri de veriyor.

Rose Garden satılık daire fiyatları hakkında henüz bir açıklama yapılmıyor. Beylikdüzü Rose Garden satılık daire almak isteyenlere Rose Garden ödeme planı kapsamında banka kredisi imkanı sağlanıyor. Rose Garden Beylikdüzü Evleri teslim tarihi olarak da hemen teslimler gerçekleşiyor.

6. Blue Boutique
Blue Boutique Konutları teslimleri yaklaşıyor. Blue Boutique Evleri'nde 259 konut ve 6 dükkan yer alıyor. Konut teslimlerinin Haziran 2014'te gerçekleştirilmesi planlanan Blue Boutique Konutları İstanbul Avrupa yakasında Küçükçekmece'ye bağlı Halkalı - Atakent bölgesinde yükseliyor. Blue Boutique projesi MNG Holding güvencesiyle hayata geçiriliyor. 14 bin 300 metrekare alan üzerinde inşa edilen Blue Boutique Halkalı'da, 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon daire seçenekleri yer alıyor. Projede yer alan dairelerin metrekare alanları 51,75 - 155,92 metrekare arasında değişiyor. Butik yaşam konseptinin İstanbuldaki tek örneği MNG Blueboutique, kat bahçeleri, dört mevsim kullanılabilir kapalı yüzme havuzu, her daireye ait kapalı otoparkı, depo alanı, koşu ve yürüyüş parkuru, spor sahaları, kreş ve yeşil alanları ile Küçükçekmece Gölü ve Marmara Denizi manzaralı son daireler sizleri bekliyor.

Firma Bilgisi: Kent Konut