Bir mega proje de İzmir'e

Başbakan Binali Yıldırım, Konak ve Karşıyaka'yı birleştiren Körfez geçişi için çalışmalara başlanacağını söyledi. Yıldımı Osmangazi Köprüsü'nün açılışının da 30 Haziran'da yapılacağı bilgisini verdi

Bir mega proje de İzmir'e

İzmir'de vatandaşlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, "İzmir'in çılgın projesi" olarak tanımladığı ve Konak ile Karşıyaka'yı birleştirecek "Körfez Geçişi" için adımların önümüzdeki süreçte atılacağını söyledi. İzmirliler'e, "İzmir'in unuttuk sanmayın, İzmir'in çılgın projesi de geliyor..." şeklinde seslenen Yıldırım:

"İzmir'e de Körfez geçişini mutlaka getireceğiz. Konak Tüneli'ni nasıl yaptıysak, Sabuncubeli Tüneli'ni nasıl yapıyorsak, bunu da öyle yapacağız. Kordon ile Kordelya'yı, Konak ile Karşıyaka'yı birleştireceğiz..." dedi. 

Bir mega proje de İzmir'e

Körfez Geçiş Köprüsü 30 Haziran'da açılacak
Başbakan Yıldırım, İstanbul-İzmir Otoyolu projesinin en önemli etabı Osman Gazi Köprüsü'ndeki çalışmaların tamamlandığını ve açılışın 30 Haziran'da yapılacağını da vurgulayarak:

"2 yıl içinde Bursa-İzmir arası da bitmiş olacak. Böylece İzmir'den İstanbul'a 3 saatten az sürede ulaşılabilecek." dedi.

Adnan Menderes Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kendisi için düzenlenen törende vatandaşlara hitap eden Yıldırım, hızlı tren çalışmalarının Afyonkarahisar'a ulaştığını ve buradan Uşak'a doğru yöneleceğini de sözlerine ekledi. 

Körfez Köprüsü geçiş ücreti
30 Haziran'da açılışı yapılması planlanan Osman Gazi Köprüsü'nde geçiş ücreti 35+KDV olarak açıklanmıştı. Dönemin Ulaştırma Bakanı, bugünün Başbakanı Binali Yıldırım ise, ücretin yüksekliğine yönelik eleştirilere: "Bedava bir şey yok. Pahalı olmayanlar Körfezi dolaşır..." demişti. Yıldırım buna rağmen ilerleyen günlerde uygun fiyat politikasının uygulanması için çalışmalara başlanmasını istemişti.