Bodrum'un en büyük konut projesi için ilk adım atıldı

Bodrum'un en büyük konut projesi için çalışmalar başladı. BESA Grup imzasıyla hayata geçirilecek olan proje 200 milyon dolarlık yatırım değerine sahip

Bodrum'un en büyük konut projesi için ilk adım atıldı

BESA Grup, Bodrum'un en büyük konut projesi için çalışmalarına başladı. The BO Viera ismini taşıyacak projenin 200 milyon dolara mal olması bekleniyor. 

BESA Grup'tan Bodrum'a dev yatırım

Ankara'da hayata geçirdiği projelerle Türkiye konut sektörünün önde gelen markalarından biri haline gelen BESA Grup, Bodrum'a yapacağı dev konut projesi yatırımı için hazırlıklarını tamamladı. 200 milyon dolarlık yatırım değerine sahip projenin ismi "The Bo Viera" olacak. Proje alanı büyüklüğü ve denize konumu açısından özel bir değer taşıyacak Tho BO Viera ile Bodrum'da yüzlerce kişiyi kapsayan bir istihdam ağı oluşturulmuş olacak.

 

Bodrum'un en büyük konut projesi için ilk adım atıldı

 

BESA Grup'un inşaat faaliyetleri başta olmak üzere, gayrimenkul geliştirme, AVM yapımı, enerji, turizm ve telekomünikasyon alanlarındaki faaliyetlerini sürdürdüğünü söyleyen BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Bodrum projesi için son yıllarda ciddi bir hazırlık evresi geçirdiklerini söyledi. Bezci, tamamen Bodrum kokan ve konforda sınır taşımayan bir kurgu oluşturduklarını belirterek: "The BO Viera” adı altında ‘Bodrumlu bir yaşam deneyimi oluşturmanın formülünü üretiyoruz." dedi. 

 

Bodrum'un en büyük konut projesi için ilk adım atıldı

 

Bodrum'un en büyük sofistike projesi

Projenin tasarımında hem Bodrum'da yaşamak isteyenleri dinlediklerini hem de bu talepleri kendi tecrübeleriyle birleştirdiklerini söyleyen Salih Bezci böylece ortaya Bodrum'un en büyük ve sofistike projesinin çıktığını belirtti. Bezci: "Bugün, The BO Viera,  mimari projesi onaylanmış ve inşaat ruhsatı alınmış, BESA Grup’a ait eşsiz bir arazi üzerinde, Bodrum’un en büyük projesi sıfatıyla yükseliyor. Bodrum; bünyesinde villa, rezidanslar ve otel bulunan The BO Viera ile gelişmeye devam edecek" şeklinde konuştu. 

 

Bodrum'un en büyük konut projesi için ilk adım atıldı

 

The Bo Viera projesi

Toplamda 150 dönüm arazi üzerine inşa edilecek The BO Viera, 33 adet villa ve rezidans ile 7 adet ticari birimden meydana gelecek. Projede 1.2 kilometrelik sahil ve 85 odalı The BO Vue-Curio a Collection by Hilton oteli yer alacak.  The BO Viera Türkbükü ve Gündoğan arasında yer alan Küçükbük Koyu'nda hayata geçirilecek. Projede yer alacak villa ve rezidans dairelerin tamamı deniz manzaralı ve doğaya hakim konumda tasarlanırken, projenin tam karşısında Apostol yani Küçük Tavşan Adası bulunuyor. İlk etap teslimlerinin 2019 yılı sonunda planlandığı projenin bu bölümünde 5+1 tipi dubleksler, 49 adet 3+1 ve 5 adet de 2+1 flat rezidans tipi birimlerin satışı gerçekleyecek. Projenin mimari projesi ve inşaat ruhsatı ise Bodrum Belediyesi'nden alınmış durumda. The Bo Viera projesi bünyesinde yer alacak sosyal imkanlar arasında ise yüzme havuzları, fitness salonu, cafe, restaurant, temizlik, bahçe ve güvenlik hizmetleri ve sahil kesiminde de beach clublar yer alacak. 

Firma Bilgisi: Besa Grup
Proje Bilgisi: the bo viera