Brexit konut kredilerini vurdu

Brexit referandumu sonrasında Singapur kökenli United Overseas Bank, Londra'da konut kredilerini askıya aldığını açıkladı

Brexit konut kredilerini vurdu

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararını biçimleyen Brexit Referandumu, ülkedeki ekonomi dinamiklerini sarsmayı sürdürüyor. Konuyla ilgili son bilgiler konut sektörünü yakından ilgilendiriyor. İngiltere'de yıllardır faaliyet gösteren Singapur kökenli United Overseas Bank, İngiltere'nin başkenti Londra'daki konut kredileri askıya aldığını açıkladı.

Londra'da konut kredilerini askıya alma kararı
Singapur'un en önemli bankalarından biri olarak kabul edilen United Overseas Bank, İngiltere'nin Başkenti Londra'da konut kredilerini askıya aldığını açıkladı. Banka tarafından yapılan duyuruda, 23 Haziran'da gerçekleştirilen ve İngiltere'nin Avrupa Birliği'nde kalıp kalmayacağını karara bağlayan Brexit referandumundan çıkan ayrılma kararına vurgu yapıldı ve Londra'daki konut satın alımlarına sunulan kredilerin askıya aldığı belirtildi.

Müşterilerimiz Londra yatırımlarına dikkat etmeli
Kurum tarafından İngiliz televizyonu BBC'ye bir demeç veren yetkililer, Londra'daki konutlara ilişkin başvuruların askıya alınma dönemi "geçici" olarak nitelenirken, bu kararın alınmasında Brexit referandumu sonrasında oluşan belirsizliklerin etkili olduğu belirtildi. Açıklamada: "Müşterilerimizi Londra'daki yatırımlar konusunda temkinli olmaya ikna etmemiz gerekiyor..." ifadesine yer verildi. 

İngiltere'de konut fiyatlarındaki son gelişmeler hakkında bilgi almak için tıklayın...

İngiltere'den konut satın alan yabancılar listesinde Singapurlular ilk sırada
Singapur Bankası United Overseas Bank'ın aldığı karar ile birlikte İngiltere'de yabancılara satılacak konut rakamlarında önemli bi gerileme bekleniyor. Knight Frank isimle emlak firmasının paylaştığı verilere göre 2015 yılı içinde Birleşik Krallık'tan en çok konut alan yabacı yatırımcı listesinde Singapur ilk sırada yer alıyor.