Çuhadaroğlu halka arz için talep toplamaya başladı

Yapı malzemeleri alanında 60 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdürmekte olan Çuhadaroğlu, halka arz için talep toplamaya bugünden itibaren başladı

Çuhadaroğlu halka arz için talep toplamaya başladı

Türkiye'de 60 yılı aşkın süredir yapı malzemleri alanında faaliyetlerini sürdüren Çuhadaroğlu, halka arz süreci kapsamında talep toplamaya başladı. Deniz Yatırım liderliğinde gerçekleşen işlemler 12 Şubat'a kadar devam edecek

Birim pay fiyatı 2 TL
Yüzde 50 sermaye artırımı ve yüzde 50 ortak satışı olarak gerçekleştirilecek halka arz süreci ile birlikte Şirketi'in sermayesi 9.250.000 TL nakit karşılığı olmak üzere 71.250.000 TL'ye artırılacak. Ortak satışı gerçekleştirilecek TL oranı ise 9.250.000 TL olarak belirlendi. Halka açıklık oranı ise yüzde 25,96 olarak belirlenirken, bu arzın yüzde 80'i yurt içi bireysel, yüzde 20'si ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek.

Çuhadaroğlu'nun halka arz süreci başladı... Ayrıntılar için tıklayın...

Halka arz birim pay fiyatı olarak 2 TL'yi belirleyen Çuhadaroğlu, Halka arz büyüklüğünde de 37 milyon TL, halka arz sonrası şirket değerinde ise 142.5 milyon TL'ye ulaşacak.

Çuhadaroğlu yeni ortaklarıyla büyüyecek
 Halka arz gelirini devam etmekte olan üretim kapasitesi, ekipman ve makina yatırımlarının tamamlanması ve hammadde olarak kullanılmakta olan alüminyum külçe tedariğinde kullanmayı hedeflediklerini açıklayan Yönetim Kurul Başkan Vekili Nejat Çuhadaroğlu:

"Cirosu ve karı düzenli olarak büyüyen, bu yıl tamamlanacak yatırımlarla büyümesini sürdürmeyi hedefleyen, net finansal borcu olmayan şirketimize yatırımcıları ortak olmaya davet ediyoruz. Her bir ortağımızı Çuhadaroğlu Ailesinin yeni bir üyesi olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Halka Arzın Yapısı

  • Halka arz öncesi sermaye 62 milyon TL
  • Sermaye artırımı 9,25milyon TL
  • Ortak satışı 9,25 milyon TL
  • Birim pay fiyatı 2 TL
  • Halka Arz Büyüklüğü 37 milyon TL

 

Firma Bilgisi: çuhadaroğlu