Dumankaya 2016'ya büyük hedeflerle giriyor

2015'i küresel ve yerel dalgalanmalara rağmen büyük bir ciro artışıyla tamamlayan Dumankaya İnşaat, 2016'ye 1.5 milyar TL'yi aşan yeni yatırım hedefiyle giriyor. Dumankaya'nın ciro hedefi ise 750 milyon TL

Dumankaya 2016'ya büyük hedeflerle giriyor

Türkiye gayrimenkul sektörünün en büyük firmalarından bir olan Dumankaya İnşaat, 2016 yılına dev hedeflerle giriyor. Yerel ve uluslararası ekonomik çalkantılara rağmen 2015 yılını büyük bir ciro artışıyla tamamlayan Dumankaya, yeni yılda da 750 milyon TL'lik ciro hedefliyor. Firma, 2016 yılı içinde ayrıca, 1.5 milyar TL'yi aşan yeni yatırımı hayata geçirmeyi planlıyor.

Dumankaya 2015 yılında 463 milyon TL ciro yaptı
2015 yılında yaşanan zorluklara rağmen, Dumankaya'nın başarılı yönetim anlayışı ile kârlılığını artırmayı başaran sayısı gayrimenkul markalarından biri olmayı başardığını belirten Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, geçen yılın özellikle son 4 ayında yüksek bir satış performansı sergilediklerini söyledi. Barış Dumankaya, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 131 oranında artış kaydeden Dumankaya İnşaat'ın 2015 yılı içinde 1.199 adet bağımsız bölüm satışından 463 milyon TL ciro elde ettiğini belirtti. Dumankaya:

 

Dumankaya 2016'ye büyük hedeflerle giriyor

 

"2015 yılında satış ofislerimizi 6.491 kişi ziyaret etti. 2014 yılına göre gerçekleştirilen reklam ve pazarlama faaliyetlerinin de etkisi ile ziyaretçi sayımız %17 arttı. Bu başarının arkasında grubun vizyoner bakış açısı, çalışanları ve paydaşları ile ortaya çıkardığı sinerji yatıyor” ifadelerini kullandı.

Dumankaya'ya bir ödül daha... Ayrıntılar için tıklayın...

Zorluklara rağmen Dumankaya başarıları
Dumankaya İnşaat'ın 2015'in önemli başarılarla kapattığını belirten Barış Dumankaya, GFK tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucuna göre "En Beğenilen İnşaat Şirketi" ve Superbrand Türkiye'nin süper markalarının arasında yer alma başarısının gösterildiğini belirtti. Capital 500, Fortuna Türkiye ve Marketing Türkiye-Akadametre araştırmalarından alınan önemli ödül ve değerlendirmelere de değinen Dumankaya:

"2016 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz Bilinirlik ve Marka Algı Araştırması'nın Nielsen tarafından hazırlanan 2015 sonuçları belli oldu. Buna göre Dumankaya, tüketici beğeni oranını 2014’e göre yükselterek yine açık ara en beğenilen inşaat şirketi oldu..." dedi.

2016'da dev Dumankaya projeleri
Gelecek yıl hayata geçirilecek Dumankaya projeleri hakkında da bilgi veren Barış Dumankaya, Anadolu yakasında Kartal, Maltepe ve Sancaktepe bölgelerinde ayrıca Avrupa yakasında Halkalı ve Esenyurt/Bahçeşehir lokasyonlarında toplam 8 farklı konut projesinde satışların devam edeceğini belirtti. Yeni yılda 385 milyon TL değerindeki Fikirtepe projesinin Nisan ayında, 800milyon TL değerindeki Gebze projesinin de Ağustos ayında lansmanına gidileceğini de vurgulayan Dumankaya:

"2016 yılında toplam 1.2 Milyar TL civarında yatırım planlıyoruz” dedi.  

 

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat