Fuzul Yapı'dan Arabistan'a Know-How ihracı

Fuzul Grup, yurt dışına açılım hamlesine Suudi Arabistan'dan başlayacak. Firma Riyad'ın kuzeyinde inşa edilecek 400 milyon TL'lik projeye know-how ihracı gerçekleştirecek

Fuzul Yapı'dan Arabistan'a Know-How ihracı

Türkiye'de gerçekleştirdiği başarılı gayrimenkul projeleri ile dikkat çeken Fuzul Grup, yurt dışına açılım hamlesine Suudi Arabistan'dan başlayacak. Körfez ülkelerinden gelen Arap yatırımcıların Türk firmalarının birikiminden yararlanma ve kendi ülkelerinde proje gerçekleştirme yönündeki hamlelerine olumlu yanıt veren Fuzul Grup, Nevita markası ile Riyad'ın kuzeyine inşa edilecek dev projeye know-how desteği verecek

Fuzul Grup, Nevita markasıyla yurt dışına açılıyor
Bugüne dek geliştirdiği 4 bin konut ile büyüyen Fuzul Grup, Suudi Arabistan pazarına Nevita markası ile girecek. Suudi Arabistan'ın iki büyük inşaat şirketi ile birlikte Riyad'da Konut ve vilalardan oluşan büyük bir projeye katılım kararı alan firma, Riyat'ın kuzeyindeki 400 milyonluk projeye know-how desteği verecek. Fuzul Grup'un ortakları arasında yıllık 2.5 milyar liralık cirosu ile Alayuni Group ve 1.5 milyar liralık cirosuyla Alhabib Real Estate şirketleri bulunuyor.  

Başakşehir, ticaretin yeni merkezi mi oluyor? Ayrıntılar için tıklayın...

Riyad'ın ilhamını Başakşehir verdi
Riyad'ı kuzeyinde inşa edilecek olan ve toplamda 70 dönümlük araziye yayılacak olan proje, geleneksel Arap mimarisi ile Türk tipi site yaşamını harmanlayacak. 2.5 yıllık bir zaman diliminde tamamlanması hedeflenen projeyle ilgili bir açıklama yapan Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal:

"Konsorsiyumda yer alan ortaklarımız daha önce bizim Başakşehir’deki projelerimize yatırım yapmışlardı. Tanışıklığımız ve güven ilişkimiz o döneme dayanıyor. Burada kendileri farklı büyük inşaat grupları ile de görüştüler. Ama hem geçmişe dayanan güven ilişkisi hem de yurt dışına açılma heyecanımız ortaklarımızı etkiledi” dedi.

Firma Bilgisi: Fuzul Grup