Galatasaray'ın ağır toplarından arazi satışına veto

Girdiği ekonomik kriz nedeniyle Riva ve Florya arazilerini satışa çıkarmayı planlayan Galatasaray yönetimine, kulübün ağır toplarından eleştiri geldi. İnan Kıraç: "O arazileri satanın ismi tarihte kötü anılır..." dedi

Galatasaray'ın ağır toplarından arazi satışına veto

İçine düştüğü ekonomik krizden, elindeki değerli arazileri satarak çıkmayı hedefleyen Galatasaray Yönetimi, kulübün ağır toplarınca ağır biçimde eleştiriliyor. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan İnan Kıraç, arazi satışına karşı çıktığını belirterek: "Bu arazileri satanların ismi tarihte kötü anılır..." dedi.

Riva'ya şartlı evet, Florya'yı sattırmam
Yaptığı açıklamada Galatasaray'ın arazi satışı ve krizden satışla çıkma politikalarını eleştiren Kıraç, Florya ya da Riva konusunda yeterince bilgilendirilmediklerini ve bu koşullarda da olağanüstü kongreye gidilmemesi gerektiğini belirtti.

 

Galatasaray'ın ağır toplarında arazi satışına eleştiri

 

Riva ve Florya'daki temel kriterler
Kıraç, satış için adı geçen arazilerden Florya'yı kesinlikle sattırmayacağını, buna karşı Riva arazisi için de anlaşmanın döviz kuruyla yapılması gerektiğini vurgulayarak:

 

Galatasaray'ın ağır toplarında arazi satışına eleştiri

 

"Florya arazisi çok değerli bir arazidir. Buranın satışına izin vermem. Riva ise, satın alınırken eğitim yeri olacağı konuşulmuştu. Riva'da Galatasaray Üniversitesi inşa edilmeli. Dursun Özbek, Riva ve Florya'yı satarsa ismi iyi anılmaz. Ben gayrimenkul satışına karşıyım... Riva'ya şartlı da olsa onay veririm ama Florya'ya asla" dedi.