Hilti'den depreme dayanıklı ürünler

17 Ağustos 1999 depreminin 16. yıl dönümünde Hilti, "Türkiye'de deprem gerçeği ve yapı güvenliği" konusuna dikkat çekti.

İnşaat el aletleri sektörünün global markası Hilti, ülkenin en acı olaylarından biri olan 17 Ağustos 1999 depreminin 16. yıldönümü kapsamında "Türkiye'de deprem gerçeği ve yapı güvenliği"ne dikkat çekti. Ypı elemanlarını sabitleyen dübellerin ve taşıyıvı sistemlerin yapı güvenliği konusunda ne kadar belirleyici olduğunun altını çizen Hilti, deprem ülkesi Türkiye'de C2 deprem performans sınıfında dübel kullanımının yasal zorunlukuk olması gerektiğinin altını çizdi. 
Hilti Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Çotur , Hilti'nin Türkiye'de önemle üzerinde durduğu deprem ve yapı güvenliği konusunda doğru dübel kullanımının ne kadar belirleyici olduğunu vurguladı. Hilti Türkiye olarakdepremle ilgili alanlarda yapılabilecek çalışmalarda daha da etkin bir şekilde yer almayı amaçladıklarını vurgulayan Çotur, " Bugüne kadar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın koordinasyonu ile yürütülen yeni deprem yönetmeliği çalışmasında kendi alanımız ile ilgili katkıları sdağladık. Bundan sonra da hem üniversiteler hem de İnşaat Teknik Değerlendirme ve Bilimsel Araştırma Kurumu'nun bu alanda yapacağı çalışmalarda yer alarak elimizden gelen desteğin en iyisini vermeye devam edeceğiz" dedi.

Firma Bilgisi: Hilti