Bakan'dan yeni Kanal açıklaması: Biz Silivri demedik

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Plan ve Bütçe Komisyonu'na yaptığı sunumda Kanal İstanbul'un Silivri'ye yapılacağına dair bir açıklamada bulunmadıklarını söyledi

Bakan'dan yeni Kanal açıklaması: Biz Silivri demedik

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kanal İstanbul projesi ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Yıldırım, geçen hafta yaptığı açıklamalar sonrasında güzergahın Silivri olarak gösterildiği haritaları da yalanlayarak: "Biz Silivri demedik. Burayı Büyükşehir Belediyesi gösterdi..." ifadelerini kullandı.

Kanal İstanbul nereye yapılacak?
Geçtiğimiz hafta yaptığı Kanal İstanbul güzergahı açıklamaları ile gündeme gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bu kez Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerine hitap etti. Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı'nın bütçesine ilişkin sunumu sırasında Kanal İstanbul Projesi'nin Silivri'de gerçekleşeceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek:

"Biz henüz, güzergahla ilgili detaylı çalışmaları tamamlayamadık. Sanki yer sabitlenmiş, belirlenmiş gibi açıklamalar yapılıyordu. Biz de düzeltme ihtiyacı duyduk. Ben geçen haftaki açıklamamda Silivri'ye yapılacak demedim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi burayı gösterdi..." dedi. 

Binali Yıldırım'ın Kanal İstanbul güzergah açıklamaları için tıklayınız...

Bakan Yıldırım ne demişti?
Geçen hafta yaptığı açıklamada, çeşitli platformlarda Kanal İstanbul'un geçiş güzergahı olarak gösterilen taslakları yalanlayan ve kâr amaçlı erken alımlara yönelmemeleri konusunda vatandaşları uyaran Bakan Yıldırım: "Şu anda belirlenmiş bir güzergah yok.Ne zaman ben çıkarım, güzergahımız budur, derim. O zaman vatandaşlarımız adım atabilirler..." dedi.