Ihlamur Parkı'na yapılacak bina için ilan asıldı

Beşiktaşlı vatandaşlar ile Belediye ve arsa sahipleri arasında tartışmalara neden olan Ihlamur Parkı'nın girişine arsa sahipleri tarafından bir ilan asıldı. İlanda, bölgede hayata geçirilecek konut projesinin 5 katı geçmeyecek planlandığı bilgisine yer verildi

Ihlamur Parkı'na yapılacak bina için ilan asıldı

Beşiktaş'ta çok sayıda anıtsal ağaca ve Osmanlı Padişahlarından kalma üç adet nişan taşına ev sahipliği yapan Ihlamur Parkı'nda tartışmalar giderek alevleniyor. Vatandaşların girişinin yasaklandığı ancak gösterilen tepkiler üzerine geri adım atıldığı parkın girişine asılan bir ilanda, söz konusu bölge üzerinde bir konut projesinin hayata geçirileceği doğrulandı.

Ihlamur Parkı'na konut projesi
Firma isminin yer almadığı ancak "Arsa Sahipleri" imzasıyla asılan tabelada, tartışmalara konu olan konut projesinin, yeşil alanın dışında kalan ve halen 5 adet gecekondu, oto yıkama, oduncu ve çöp toplama yeri olarak kullanılan bölge üzerinde hayata geçirileceği bilgisine yer verildi. Tabelada: "3 bin 68 metrekare üzürine 5 katı geçmeyecek şekilde konut projesi planlanmakta..." ifadelerine yer verildi. 

Anıtsal ağaçlara ve tarihi dikili taşlara komşu konut projesi
Beşiktaş'ın Abbasağa Mahallesi üzerinde yer alan Ihlamur Parkı, anıtsal nitelikteki ağaçların yanı sıra III. Selim ve II. Mahmut'a ait nişan taşına ev sahipliği yapıyor. Arsa sahibi firma tarafından asılan tabelada halk tarafından Ihlamur Parkı olarak bilinen, 6 bin 735 metrekarelik yeşil alanın da içinde olduğu 11 bin 936 metrekarelik arsanın, gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından vatandaşların kullanımına sunulacağı bilgisi aktarıldı. 

Seba İnşaat, gösterilen tepkiler üzerine bir açıklama yaparak, Ihlamur Parkı'nda yürütülecek imar çalışmalarıyla ilgili bilgi vermişti. Firmanın açıklamasına ulaşmak için TIKLAYIN